Erdoğan: "Bu başlı başına skandaldır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'nin korumaları ile ilgili verdiği karar tepki göstererek, "Bu başlı başına skandaldır, ne yapmaya çalıştıklarını anlamış değilim" dedi.

SİYASET, 01 Eylül 2017 Cuma, 11:24
Erdoğan: "Bu başlı başına skandaldır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını İstanbul Üsküdar'da kıldı.

Namazın ardından cemaatle bayramlaşan Erdoğan yaptığı açıklamada "Öncelikle Kurban Bayramımızın tüm İslam dünyası ve milletimizi için hayırlara esile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Bu Kurban Bayramı'na ne yazık ki İslam dünyası mahzun giriyor. Bir tarafta Suriye'deki çatışmalar diğer taraftan Arakan'daki çatışmalar, ülkemizde terörle mücadele verdiğimizi gelişmeler. Bunlar bayramı bayram gibi karşılamamıza engel olmuştur. Tabii ki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Arakan olayı farklı bir felaket içeriyor. Şuan 20 bine varan mağdurun adeta evlerinden terk ediliyor olması ve yüzlerce Müslümanın öldürülmesi bunlar tüm insanlığın gözü önünde oluyor. Ama ne yazık ki insanlık bunlara duyarsız. İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak gerekli görüşmelerimizi yaptım" diye konuştu.

Fransa Cumhurbaşkanı ile görüşmelerine değinerek dünya lideri olmak pek havalı değil şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben ne demek istediğini çözmek noktasında değilim. Onu sayın Macron'dan öğrenmek lazım. Görüşme talebinde bulunduğuna göre bunu reddetmek istemem. Dostları çoğaltmak isterim. Bize olumsuz nazarla bakanları azaltmak isterim. Be o dergiye verilende de bir olumsuzluk değil tam aksine Türkiye Cumhurbaşkanı ile görüşmenin onlar için artı değer olduğunu düşünürüm" dedi.

Basketbol Milli Takımının antremanı takip etmesi ve bugün maça gidip gitmeyeceği sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birlikte son hazırlıkları izleyelim dedim. Önemli bir müsabakaya çıkacaklar. Kendilerine bir yüreklendirme yapabilir miyiz diye ziyaret ettik. Bu akşam yapacakları maçta başarılar diliyorum" diye konuştu.

"Bu başlı başına skandaldır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı korumalarıyla ilgili iddianame hakkında, "Bu başlı başına skandaldır. Amerika'da adaletin nasıl çalıştığının çok açık net skandal ifadesidir. BM Genel Kurulu'na gelen misafirleri Amerika Birleşik Devletleri'nin güvenlik ekiplerinin koruma sorumluluğu vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin koruma sorumluluğunu yerine getirmiyorsa orada bize karşı saldırıda bulunan bölücü terör örgütü PKK'nın mensuplarına karşı benim koruma görevlilerim görevini yapmayacak mı? Onlar da tabii ki bu saldırılar karşısında görevlerini ifa ettiler. Oradaki savcılık makamı Obama döneminden kalma ve bir savcıdır, böyle bir şu anda iddia hazırlamış olması vesaire bizi bağlamaz. Bizim bundan sonraki seyahatimizde de orada da fırsat bulursak Sayın Trump'la da ayrıca görüşeceğiz. Şu anda Dışişleri ve Adalet Bakanlıkları gerekli görüşmeleri sürdürüyorlar." ifadelerini kullandı.

"Amerika, FETÖ çetesinin koruma altında olduğu bir ülkedir"

Erdoğan şöyle konuştu:

"Amerika'daki bu gelişmeler iyi gelişmeler değildir. Hala bir FETÖ çetesinin koruma altında olduğu bir ülkedir Amerika. Bölücü terör örgütü PKK'nın adeta koruma altında olduğu bir ülke konumuna düşmüştür Amerika. Ben Amerika'nın tüm bu gelişmeler karşısında ne yapmak istediğini anlamakta zorlanıyorum."
Namazın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, torunu ve damadı olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile birlikte makam arabasına binerek Kısıklı'daki konutuna geçti. 

BURSA
Sevgilisinin cep telefonunu kullanıp fuhuş yapmış!
Antalya'da fuhuştan cezaevine giren sevgilisinin cep telefonu üzerinden fuhşa aracılığa devam ede...
BURSA
Bursa'da bir operasyon daha!
Bursa'nın Mudanya ilçesinde uyuşturucu sattığı iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.
DÜNYA
Dünyanın en soğuk köyü!
Oymyakon köyü, gün içinde eksi 67'ye kadar düşen hava sıcaklıklarıyla dünyanın en soğuk yerleşim ...
BURSASPOR
İşte Bursaspor'un ilk 11'i!
Bursaspor'un Gençlerbirliği karşısındaki ilk 11'i belli oldu.
BURSA
Yıldırım'dan ulaşım desteği
Yıldırım Belediyesi, öncelikli hizmet grupları arasında yer alan çocuklar, engelliler ve yaşlılar...
BURSA
Bursalı iş adamlarına kötü haber!
Bursa Cumhuriyet Savcılığı, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da bulunduğu 60 san...
Kendilerin her yere sığma çabaları sonucu oluşan sevimli fotoğraflar
Çocuk oyuncuların şimdiki hallerini görünce çok şaşıracaksınız
İşte dünyanın en uzun boylu kedisi
İşte Miss Turkey 2017 birincisi Aslı Sümen

En Çok Okunan Haberler