Ayasofya'daki ilk ve tek sergi Bursa'da

1 Haziran Perşembe günü ziyaretçileriyle buluşan Sur Yapı Marka AVM, "Aşk-ı Nebi Hilye-i Şerif" sergisine ev sahipliği yapıyor.

KÜLTÜR - SANAT, 21 Haziran 2017 Çarşamba, 09:54
Ayasofya'daki ilk ve tek sergi Bursa'da

Perakende sektöründeki başarılarıyla adından söz ettiren Sur Yapı, yeni AVM projesi Sur Yapı Marka AVM'yi ziyaretçileriyle buluşturdu. Açıldığı günden bu yana Bursa'nın yeni çekim merkezi olan Sur Yapı Marka AVM, açılış etkinlikleri kapsamında Mehmet Çebi'nin koleksiyonundan 30 adet özel seçkinin yer aldığı "Aşk-ı Nebi Hilye-i Şerif" sergisine ev sahipliği yapıyor. Koleksiyonunda 3 bin hat sanatı eseri bulunan Mehmet Çebi'nin sergisi bugüne kadar Sırbistan, İngiltere, Amerika, Katar ve Dubai gibi ülkelerde sanatseverlerden beğeni topladı. Ayasofya Müzesi'nde açılan ilk ve tek sergi olma özelliğine de sahip olan "Aşk-ı Nebi Hilye-i Şerif" sergisi 31 Temmuz tarihine kadar Sur Yapı Marka AVM'de Bursalı sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Mehmet Çebi kimdir?
İstanbul Süleymaniye'de doğan Mehmet Çebi, liseyi Bakırköy İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlayan Çebi, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset Anabilim Dalında yaptı. 30 yıldır klasik sanat alanında koleksiyon yapan Mehmet Çebi'nin koleksiyonunda 3 bin hat sanatı eseri bulunuyor. Bunların büyük çoğunluğunu Hilye-i Şerifler oluşturuyor. Çebi'nin koleksiyonunda çok sayıda tespih, ferman ve resim de bulunuyor. 

BURSASPOR
Timsah'tan güzel prova
Bursaspor, Afjet Afyonspor'u 1-0 mağlup etti.
BURSA
Bursa'da büyük panik!
Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunda seyir halindeki bir otobüs alev alıp küle döndü. Otobüste yolcu ...
EĞİTİM
Seyir halinde alev alev yandı!
İstanbul Kadıköy'de seyir halindeki bir araçta yangın çıktı. Alev topuna dönen araçta patlamalar ...
YAŞAM
Torpilsiz aşk
Erkeklerle dolu sanayide babasından devraldığı şirketi yöneten 3 çocuk annesi, iş hayatındaki baş...
YAŞAM
Görenleri hayrete düşürüyor! 100 kiloluk dev silah
Rizeli kinetik heykel ustasının atölyesinde yaptığı 100 kiloluk dev silah görenleri hayrete düşür...
SPOR
Futbol keyfi siber tehdit altında!
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin Teknolojik Düşünce Merkezi "ThinkTech" ...