Kendisini aldatan kocasının görüntülerini internette yayınladı

Diyarbakır'da aldatılan bir kadına, eşi ve sevgilisinin cinsel ilişki görüntülerini internette yaydığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası verildi.

GÜNDEM, 26 Şubat 2016 Cuma, 16:01
Kendisini aldatan kocasının görüntülerini internette yayınladı
Diyarbakır'da aldatılan bir kadına, eşi ve sevgilisinin cinsel birliktelik görüntülerini internette yaydığı ve fotoğraflarını kadının yaşadığı binanın girişine astığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası verildi. Cezayı erteleyen mahkeme aldatan kadının, aile bütünlüğüne karşı'saygısızca ve ahlaksızca' sergilediği hareketlerle sanıkta ağır elem oluşturduğunu belirtti. EVLİ OLDUĞUNU BİLE BİLE İLİŞKİ YAŞADI, İLİŞKİYİ CEP TELEFONU KAMERASINA KAYDETTİ Bağlar İlçesi'nde yaşayan 31 yaşındaki R.K., 2014 yılında evli olduğunu bildiği 32 yaşındaki İ.D. ile ilişki yaşamaya başladı. Sık sık genç kadının evinde buluşan iki sevgili, fantazi olması için ilişki anlarını cep telefonu kamerasına kaydetti. Görüntüleri CD'ye aktararak cebine koyan İ.D. daha sonra resmi nikahlı eşi 32 yaşındaki M.D.'nin evine gitti. Eşinin cebini karıştırırken CD'yi bulan M.D. görüntüleri izleyince şoke oldu. ALDATILAN EŞ, EŞİYLE YATAN KADINA MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTI Görüntüleri izledikten sonra eşinin sevgilisi R.K.'nın evine giden M.D., kadını evinde bulamayınca CD'yi evin kapısından içeri attı. M.D. daha sonra avukatı İbrahim HalilGökalp aracılığı ile eşinin birlikte olduğu kadın hakkında 50 bin liralık tazminat davası açtı. ÖTEKİ KADIN DA ŞİKAYETÇİ OLDU Bunun üzerine R.K. de savcılığa başvurarak, M.D.'nin cinsel ilişki görüntülerini internette yaydığı ve fotoğraflarını oturduğu binaya astığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan savcılık, 3 çocuk annesi M.D. hakkında 'Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.
"KAYDI BİZZAT EŞİM YAPMIŞ, KADININ HABERİ VARMIŞ" Diyarbakır 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan M.D. savunmasında, "Eşim evliliğimiz devam ederken bu kadınla yaşamaya başladı. Ben bu kayıtların bulunduğu CD'yi buldum. Kaydı bizzat eşim yapmış. Kadının haberi varmış. Ben CD'yi bulunca kendisiyle görüştüm. Eşimle ilişkisini inkar etti. Bunun üzerine CD'yi kapılarının altından attım" dedi. "EŞİ İLİŞKİMİZİ BİLİYORDU" İfadesi alınan R.K. ise şüphelinin kocası ile 7 yıldan bu yana ilişki yaşadığını belirterek, "Bu birliktelikten 5 yaşında bir kızım var. Evli olduğunu biliyordum. Eşi ilişkiyi biliyordu. Bu görüntü benim rızamla çekildi. Ancak görüntüleri sildiğini söylemişti. Sanık bu görüntüleri ele geçirmiş. İ.D. boşanma davası açtıktan sonra sanık bu görüntüleri koz olarak kullandı ve internette yaydı. Oturduğum evin duvarına fotoğraflarımızı astı. Görüntüleri komşularıma bile gösterdi" diye konuştu. CEZAYA TAHRİK İNDİRİMİ Kararını açıklayan mahkeme sanık M.D.'nin 'Özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, suçun tahrik altında işlendiği gerekçesiyle cezayı 5 aya düşürdü ve erteledi. Gerekçeli kararını açıklayan 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Necdet Vural, R.K.'nın, resmi nikahlı olduğunu bilmesine rağmen İ.D. ile cinsel birliktelik yaşayıp, bunun kameraya kaydedilmesine rıza gösterdiği, böylece ortaya çıkan sonuca zemin hazırladığı kaydetti. Hakim Vural, R.K.'nın aile bütünlüğüne karşı 'saygısızca ve ahlaksızca sergilediği hareketlerle sanıkta ağır elem oluşturduğunu' vurgulandı. M.D.'nin avukatı İbrahim Halil Gökalp, karara Ağır Ceza Mahkemesi'nde itiraz etti. M.D.'nin, öteki kadın R.K. hakkında açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası ise sürüyor.
BURSA
Bursa'yı dolu vurdu!
Bursa'da sağanak yağmur doluyla birlikte etkisini gösterdi.
YAŞAM
Megakenti yine sel bastı! (VİDEO)
İstanbul'da meteorolojinin uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağmur doluyla birlikte etkisi...
BURSA
Bursa'da su kesintisi
Bursa'nın Yıldırım ilçesinde su kesintisi yapılacak. 
BURSA
Bursalılar dikkat! Kent Meydanı trafiğe kapatılacak
Bursalı sürücüleri ilgilendiren önemli bir açıklama geldi.
YAŞAM
Ünlü tatil yeri alev alev!
Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda mangal ateşinden çıktığı iddia edilen yangın, şiddet...
BURSA
Göl faciasında acı detay!
Bursa'nın İznik İlçesinde, 4 kişinin boğularak can verdiği olayda göle deniz yatağıyla giren 14 y...
Onlar serinlemek için güneşe çıkıyor
Bursa'da sıcaktan bunalanlar denize akın etti
Göz göre göre ölüme sürükleniyorlar
Zamanlama harikası fotoğraflar

En Çok Okunan Haberler