Bursa trafiğini rahatlatacak bir adım daha... Adliye Kavşağı çözüm oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yakın Doğu Çevre Yolu'nun İstanbul Caddesi'ne bağlantı noktasındaki trafik yükünü ortadan kaldırmak için projelendirilen Adliye Kavşağı bir yıl dolmadan tamamlandı. O bölgede trafik büyük ölçüde rahatladı.

BURSA, 02 Aralık 2022 Cuma, 15:25
Bursa trafiğini rahatlatacak bir adım daha... Adliye Kavşağı çözüm oldu

Yeni adliye binasının taşınmasıyla birlikte Yakın Doğu Çevre Yolu'nun İstanbul Caddesi'ne bağlantı noktasındaki trafik yükü her geçen gün artarken, Büyükşehir Belediyesi bu sorunu iki luplu kavşak ile çözüme kavuşturdu. Proje çerçevesinde, 3 açıklıklı 117 metre uzunluğunda ve 2 açıklıklı 54 metre uzunluğunda iki köprü ile 3 bin 500 metre bağlantı yolu bir yıl dolmadan tamamlandı.

11 Eylül Bulvarı üzerinde araçların Buttim İş Merkezi, Bursa Yeni Adliye Sarayı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası ve İstanbul Yoluna dönüş yapmalarına imkan sağlayacak katlı kavşakla birlikte Bursa'da akıllı kavşakların sayısının 49'dan 70'e çıkartılması planlanıyor. Planlama çerçevesinde Bursa'nın farklı noktalarına 21 kavşak daha yapılacak. Nisan ayında temeli atılan kavşak, 11 Eylül Bulvarı ile İstanbul Güzergahı arasında fuar caddesi üzerinden alternatif rota oluşturdu. Her iki taraftan geliş ve gidiş yoluna erişim sağlandı ve aynı zamanda kavşağa U dönüşü hareketi verildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "17 ilçemizde kapsayan devam eden çalışmalarımız var. Adliye köprülü kavşağının temelini nisan ayında atmıştık. Burada yapacağımız katlı kavşak 11 Eylül Bulvarı ile İstanbul güzergahı arasında Fuar caddesi üzerinden alternatif rota oluşturacak. Her iki taraftan geliş ve gidiş yoluna erişim sağlanacak. Aynı zamanda kavşağa U dönüşü hareketi verildi. Amacımız 11 Eylül Bulvarı'nda daha güvenli ve konforlu bir ulaşım hizmeti sağlamak. Kavşak kullanıma açıldı. Hayırlı olsun" dedi.

Akıllı kavşak sayısı 70'e çıkıyor

Başkan Aktaş, Bursa'da trafik meselesinin çözümü için büyük kavşak projeleri ve yol düzenlemelerinin yanında 49 kavşağı akıllı hale getirdiklerini, bunu 70'e çıkaracaklarını kaydederek, "Akıllı kavşaklarla ilgili farklı siyasi partilerden Bursa'nın trafiği basit kavşaklarla çözülmez gibi söylemlerde bulundular. Bana ve ekip arkadaşlarıma büyük bir haksızlık. Halk arasında "baba" diye tabir edilen dönen kavşaklar içerisinde biz araçları toplamaya ve sirküle etmeye çalışıyoruz. 49 kavşağımızın üzerine 21 akıllı kavşak uygulamamız daha olacak 70 civarı kavşakta aynı uygulamayı yapmış olacağız. Amacımız yeşil ışık yanarken süre zarfında kaç aracı daha fazla geçirebiliriz ve trafiği nasıl daha akışkan hale getirebiliriz. Bursa trafiğini rahatlatacağız" diye konuştu.

BURSA
Osmangazi Belediyesi seferber oldu! Ekipler genç kızı 28 saat sonra enkaz altından çıkardı
Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekipleri, Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan 17 yaşın...
GÜNDEM
Bakan Soylu'dan deprem açıklaması! Son durum ile ilgili bilgi verdi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgesinde açıklamalarda bulunuyor. Konuşmasında, "Kahrama...
GÜNDEM
AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, enkaz altında yaşamını yitirdi
Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin yıkımlara neden olduğu Adıyaman'da enkaz altında kalan AK...
BURSASPOR
FE Bursasporlu Ahmet Düverioğlu'nun anneanne acısı! Depremde can verdi
Frutti Extra Bursaspor'un tecrübeli basketbolcusu Ahmet Düverioğlu'nun anneannesi, Malatya'd...
SİYASET
Bahçeli'den deprem açıklaması: 'Saramayacağımız hiçbir yara Allah'ın izni ve inayetiyle yoktur'
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gün, sen-ben ayrımıyla, nefsi arzularla...
GÜNDEM
İşte deprem sırasında ve sonrasında dikkat etmemiz gerekenler
Deprem, yaşadığımız coğrafyanın yadsınamaz bir gerçeği. En son Kahramanmaraş ve çevre illerinde y...