İşte Bursaspor'un teklif götürdüğü hocalar!

Samet Çayır 17 Aralık 2019 Salı, 21:54

Bilindiği gibi, Bursaspor Kulübü; Teknik Direktör Yalçın Koşukavak'la ilk yarının tamamlanmasını beklemeden yollarını ayırdı...

Tabii Başkan Mesut Mestan ve yönetimi de, hemen işe koyulup hoca arayışlarına başladı...

İlk olarak Liverpool'un hocası Jürgen Klopp ile bir temas kurdu sayın Mestan. Yapılan telefon görüşmesinde Alman hocaya şartlar sunuldu, her şey anlatıldı ve bu takımın acilen Süper Lig'e çıkması gerektiği belirtildi.

Alman hoca ise şu yanıtı verdi, "Kadronuz henüz yeni kurulmuş. Çok sayıda transfer var. Futbol bir uyum işi. Ben, Liverpool'daki ilk sezonumda takım ligi 8. sırada bitirdi. Bu yüzden sizde bu sabır olmayacağı için, teklifinize olumlu bakamıyorum. Zaten Liverpool ile de 2024'e kadar yeni bir sözleşme imzaladım. İlginiz için teşekkür ederim."

Klopp'tan olumsuz yanıt alan Mestan, bu kez Pep Guardiola'ya bir teklif götürdü. Ona da aynı şekilde taraftarın istediği oyun felsefesini, kulübün kısa sürede, tatmin edici futbol oynamak şartıyla ilk ikiye girmek zorunda olduğunu belirtti. Aldığım bilgilere göre Pep'in yanıtı da şu şekilde oldu: "Takımın çoğu maçta, geri pas ve yan pas yapılmasından dolayı tribünler tarafından protesto edildiğini söylediniz. Fakat ben de topa sahip olmayı benimseyen, oyun felsefesi pasa dayalı bir hocayım. Yani ben de yan pas, geri pas yaptıran, kalecimi libero gibi kullanan bir hocayım. Bu yüzden pek uyumlu olacağımızı sanmıyorum. Teklifiniz için teşekkür ederim..."

Pep Guardiola'dan da olumsuz yanıt alınca, Mesut Mestan bir hayli panik havasına bürünüyor. Tarih 17 Aralık 2019, sisli bir Bursa akşamı...

Mestan, biraz daha genç ve gelişim kaydetme aşamasında olan başka bir hocaya yöneliyor. Manchester United'ın hocası Ole Gunnar Solskjaer...

Şartlar ona da anlatılıyor, hem de tüm detaylarıyla. Başkan çok dil döküyor, çünkü zaman daralıyor. Norveçli ne dese beğenirsiniz?

"Duyduğuma göre sizin taraftarınız, takımın beşli savunma oynamasına karşı. Kulübün büyüklüğüne bunu yakıştıramıyorlar. Fakat ben Manchester United'da, özellikle öne geçtiğimiz maçlarda savunmayı beşleyebiliyorum. Mesela bunu en son Sheffield United maçında yaptım. Muhtemelen sizin kadar büyük bir kulüp değiliz. Teklifiniz için teşekkür ederim..."

Zorlu bir zamanda göreve gelen Mesut Mestan, işin içinden bir türlü çıkamayınca İrfan Buz'a yöneliyor. (Bu arada yazının ironi kısmı sona erdi)

Buz, görüşme yapılmak için apar topar Bursa'ya çağrıldı.

Sonrası ne olur bilinmez; ama Bursaspor bir kez daha istikrarsızlığın ve bilgisizliğin kurbanı oluyor...