Sanayi odasında seçim heyecanı

Bursa Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, 3 Ekim'deki oda seçimlerinde ekibiyle birlikte aday olduğunu açıkladı.

BURSA, 28 Eylül 2022 Çarşamba, 18:40
Sanayi odasında seçim heyecanı

Yönetim kurulu ve oda meclis üyeleriyle birlikte açıklamalarda bulunan Torun, önümüzdeki dönem hedeflediklerini anlattı. Torun, Subaşı Köyü yakınlarındaki YESAN'ın yapımını tamamlamayı, Gıda Sanayi kurmayı, TOBB'un okul binasının inşasının tamamlanmasını hedeflediklerini kaydetti. Sanayi sitesinin bin kişilik bir istihdam sağlamanın yanında sosyal ve kültürel birçok olumlu gelişmeyi de beraberinde getireceğini söyleyen Torun, öte yandan gıda sanayi kurmak için kolları sıvadıklarını bir arazi üzerinde çalışmaların sürdüğünü, helvadan sucuğa, turşu ve salçadan kurutulmuş meyve ve sebzeye kadar birçok alanda faaliyet gösterileceğini belirtti.

39 kişilik bir ekip oluşturduklarını dile getiren Torun, "Kazanırsak sözünü ettiğimiz projeleri gerçekleştirmek için çalışacağız. Bir anlamda bizim sorumluluğumuz çok daha fazla artacak. S.S. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'nin (YESAN) yapım çalışmalarına başladık. YESAN'ın yapım çalışmalarını ivedilikle bitirmeyi amaçlıyoruz. Bu projemizi kısa sürede tamamlarsak 1000 kişilik bir istihdam oluşturmanın yanı sıra ilçemizin sosyal ve kültürel alandaki gelişimine önemli katkılar sunmuş olacağız. Ayrıca kentten köye göçü sağlayacağız. İkinci çalışmamızda gıda sanayini kurmak geliyor. İlçemizin ve ülkemizin gıda sanayine ihtiyacı var. Bir arazi üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin yapımını üstlendiği okul binasının inşası sürüyor. Binanın 3 katı eğitim merkezi olacak. Ortaokulu bitiren öğrencilerimize burada mesleki eğitimler verilecek" dedi.

BURSA
Bursa'dan Muş'a gençlik merkezi
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kardeş şehir Muş'a kazandırılan 'Bursa Muş Kardeşliği Genç...
BURSA
Hüdavendigâr Osmangazi Camii dualarla ibadete açıldı
Osmangazi Belediyesi'nin katkılarıyla hayırsever vatandaşlar tarafından Hüdavendigâr Mahall...
BURSA
Bursa'da umursamaz gençler yolu kapattı, çiftetelli oynadı...
Bursa İnegöl'de asker konvoyunda araçlarıyla caddeyi kapatan gençler çiftetelli oynadılar. O anla...
BURSASPOR
Bursaspor Divan Kurulu'ndan kritik açıklama!
Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, yeşil-beyazlı yönetimin dün yaptığı basın toplantısı...
EKONOMİ
Bursa'da üretilecek
Renault 2027 planlarını açıkladığı toplantıda sürpriz olarak nitelendirilen bir açıklama yaptı. Y...
BURSA
Bursa yine sallandı!
Bursa'da Gemlik Körfezi'nde 3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Gemlik ilçesinde yaşana...