Korkmayın ''Bursaspor'' demekten!

Mehmet Güzelsöz 30 Ekim 2018 Salı, 11:09

Yönetim, son 2 sezondaki sıkıntıların tekrarını camiaya yaşatmamak adına sezona başlarken takımı Samet Aybaba'ya teslim etti. 
Aybaba'nın teknik direktörlük kariyerinde baktığımızda en fazla öne çıkan özelliğinin genç oyunculara şans vermesi ve ülke futboluna sunması olduğunu bilmeyen yok. 
Şampiyon olduğumuz sezondan önce bizde görev yaptığı sırada Volkan Şen, Sercan Yıldırım, Sedar Aziz, Eren Albayrak, Muhammet Demir'i düşününce bu sezon da Vakıfköy'ün yeniden gündeme geleceğinden o kadar emindim. Samet hoca benim gibi çok sayıda kişiyi yanıltmadı... Belli ki hoca ve ekibi daha Bursaspor'a gelmeden derslerini çok iyi çalışmış, oradan sivrilebilecek isimleri de çoktan belirlemişti. 

Bugün gelinen noktada bu kentin öz kaynağından yani Vakıfköy orijinli  Okan Kocuk, Muhammed Şengezer, Ataberk Dadakdeniz, Burak Kapacak, Ramazan Keskin, Çağatay Yılmaz, Furkan Emre Ünver, Muhammed Emin Sarıkaya, Ali Akman ''Bursaspor'un geleceği biziz'' mesajını sadece camiaya değil ülke futboluna da vermeyi başardı. 
Milyon dolarların telaffuz edildiği ligde biraz zaman biraz da sabırla bu çocuklarla başarının geleceğini hepimiz çok iyi biliyoruz.  Çünkü hepsine güveniyoruz.
Futbolcu kardeşlerimize biz taraftarlar olarak gereken desteği sonuna kadar vereceğiz ancak onlardan da çok şey istemiyoruz. 

Bugüne kadar kimler kimler yetişti Vakıfköy'den. Şimdi isimlerini yazmayacağım ama bu kulüpten gittikten sonra ağızlarına Bursaspor kelimesini alma tenezzülünde bile bulunmadılar. Ardından çok dönüp dolaştılar isimi zikretmekten kaçındıkları kulübün kapısında. Bursaspor da herkes her zaman hak ettiği değeri görür. Onun için genç kardeşlerime bir tavsiyem olsun; giydiğiniz formanın değerini bilin. Bu forma sizi Avrupa'nın önemli kulüplerine kadar taşır. Bunun en güzel örneğini de çok uzaklarda aramayın. Enes Ünal'a Bursaspor ile ilgili düşüncelerini sorun yeter. Enes Ünal size beyfendi kişiliğyle yeşil-beyazlı renklerin kendisi için ne anlam ifade ettiğini anlatacaktır. 
Başta da söylediğim gibi bu kent, bu taraftar sizi her zaman bağrına basacaktır yeter ki sizler de onların bu sevgisini karşılıksız bırakmayın.

Eğer günün birinde bu kentten gitseniz bile bir teşekkürü çok görmeyin bu camiaya. Korkmayın ''Bursaspor'' demekten.