Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Zoopark’a ziyaretçi akını…

15 Eylül 2016 Perşembe, 16:26
zürafa

Bursa’da 9 günlük bayram tatili dolayısıyla yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki hayvanat bahçesinde uzun kuyruklar oluştu.
Dünya standartlarında modern bir bahçe olarak 206 bin 600 metrekarelik alanda; hayvan barınakları, 11 adet gölet ve zengin yeşil alanıyla hayvanlar için doğal yaşam alanı ve ziyaretçilerine de nefes alabilecekleri bir ortam sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne ilgi her geçen gün artıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin titiz çalışmalarıyla Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi, yenilenen fiziki mekanları ve hayvan barınaklarının yanında hiç bilinmeyen hayvan türlerini de ziyaretçilerle buluşturuyor.
Bayram tatilini Bursa’da geçiren vatandaşlar, hayvanat bahçesinde aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirdi. Aynı zamanda eşsiz doğanın da keyfini çıkaracak ve birbirinden güzel hayvanları yaşam alanlarında görebilirken, doğal ortamlarındaki gibi yaşantıları ile vatandaşların dikkatini çeken hayvanat bahçesinin sakinleri, ziyaretçilerinin fotoğraf karelerinde yer aldı.
Çocukları için çeşitli il ve ilçelerden gelen vatandaşların en çok ilgisini çeken hayvanlar arasında maymunlar yer alırken ziyaretçiler tarafından atılan şekerleri kapma yarışı keyifli dakikalar yaşattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>