Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Zamanı doğru kullanmak başarı ve mutluluk getiriyor

Bursa’nın bilime gönül vermiş kişilerin buluştuğu ‘Bursa’nın Mucitleri’ söyleşisine konuşmacı olarak katılan Pırlant Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akpınar, zamanı doğru ve tasarruflu kullanma konusunda tavsiyelerde bulundu.

09 Kasım 2015 Pazartesi, 10:12
hayrettin akpinar

Bursa’nın bilime gönül vermiş insanları ile bilimseverlerin buluştuğu ‘Bursa’nın Mucitleri’ söyleşilerine Pırlant Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hayrettin Akpınar misafir olarak katıldı. Akpınar, İbrahim Paşa Kültür Merkezinde gerçekleşen söyleşide katılımcılara zamanın önemi ve doğru kullanımı konusunda tavsiyelerde bulundu. Türkiye’de saat deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan yaklaşık 3 bin saatten oluşan koleksiyona sahip ve ilk dört zamanlı motorun mucidi Hayrettin Akpınar, genç bilimcilere tecrübelerini aktararak başarıyı nasıl yakalayacakları konusunda bilgi verdi.
Zamanın çok önemli olduğunu belirten Akpınar, “Zamanı neden ölçme gereği duyuldu. Bunu hayatım boyunca hep araştırma gereği duydum. İnsan sağlığında sonraki en önemli şey şüphesiz ki zamandır. Bu yüzden bunu doğru kullanmak çok önemli. Zaman bir şekilde geçiyor. Herkesin bir günü 24 saat. Bunu en iyi değerlendiren insanlar başarılı ve mutlu oluyor. Yani zamanımızı doğru kullanmak başarıyı ve beraberinde mutluluğu getiriyor. Bugün zamanın değerinden uzaklaştık. Ecdadımız zamanı en iyi şekilde değerlendirmiştir. Zamanla ilgili dilimize bir çok kavram ve deyim girdiğini görüyoruz. Aslında toplum olarak zamana önem veriyoruz. Zamanı kesinlikle israf etmemek gerekiyor. Parayı geri kazanabiliyoruz ama kaybedilen zamanı geri getirmek mümkün olmuyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>