Yok böyle bir olay…Çaldıkları yarış bisikletiyle kaçtılar

8 kez izlendi, 07 Mayıs 2015 Perşembe

Bursa’da güvenlik kameralarına yakalanmamak için şemsiye ile kendilerini saklayan 2 hırsız, bir apartmandan 200 çift ayakkabı ile 10 bin lira değerindeki yarış bisikletini çaldı. Apartmandan çıkan hırsızlar, çaldıkları yarış bisikletine binerek uzaklaştı.

Olay, merkez Nilüfer ilçesi 100. Yıl Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 11 katlı bir apartmanın kapısını 30 saniyede açıp içeriye giren kimliği belirsiz 2 kişi, 45 ayrı dairenin önündeki ayakkabıları yanlarında getirdikleri çuvallara doldurup kaçtı.

ŞEMSİYEYLE KENDİLERİNİ KAMUFLE ETTİLER
Aynı bölgede bir başka apartmana girmek isteyen aynı şüpheliler, güvenlik kameralarından saklanmak için ilginç bir yönteme başvurdu. Şemsiye ile kendilerini kamufle eden iki şüpheli, giriş kapısını sivri bir metalle açıp katları dolaşmaya başladı. Yanlarında getirdikleri çuvallara ayakkabıları dolduran kimliği belirsiz hırsızlar B.M.’nin 10 bin lira değerindeki yarış bisikletini de çaldı. Şüphelilerin ayakkabıları çalma anı ve çaldıkları bisiklete binerek kaçmaları saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi.
Çok sayıda vatandaşı mağdur eden kimliği belirsiz hırsızların halen yakalanmamış olması vatandaşları çileden çıkardı. Sokağa çıkacak ayakkabılarının kalmadığını belirten Ahmet Dağlı, “Dışarıda hiçbir şey bırakmamamız mı gerekiyor. Bu hırsızlar yüzünden kendi evimizde mahkum olduk” dedi.
Polisin, olayla alakalı tahkikatı sürüyor.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>