Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Yok böyle bir iş kazası…

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, akıllı tahtaya parmağı sıkışan öğrenci, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

31 Aralık 2015 Perşembe, 18:48
akilli tahta

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, akıllı tahtaya parmağı sıkışan öğrenci, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
İlginç olay Sezai Karakoç İlk ve Ortaokulu’nda meydana geldi. Öğle molasında 7/D sınıfında oturan öğrencilerden 12 yaşındaki Melike C., akıllı tahta ile oynamaya başladı. Melike C, bu sırada tahtanın arasına parmağını sıkıştırdı. Akıllı tahtanın altındaki deliğe sol elinin yüzük parmağını sıkıştıran öğrenci, arkadaşlarından yardım istedi. Başarısız olan öğrenciler, durumu öğretmenlerine bildirmek zorunda kaldı.
SABUN SÜRDÜLER, AMA YİNE OLMADI
Sınıfa gelen nöbetçi öğretmen, öğrencinin parmağını sıkıştığı yerden kurtarmak için alışılagelmiş bir yöntem olan sabunu parmağına sürdü. Bu çare de işe yaramayınca, şişen parmağın sıkıştığı yerden çıkarılması için 112 ve itfaiyeye haber verildi. Ekipler, şişmesi üzerine bir türlü çıkarılamayan parmağı çıkarmak için uğraştı. Ekipler, sıkışan parmağın olduğu metal aksamı keserek öğrenciyi kurtardı. Öğrencinin parmağını sağlık ekipleri ayakta tedavi etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>