Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

İşte Yılmaz Vural’ın Bursa için peşinde olduğu futbolcular (Özel Haber)

25 Haziran 2015 Perşembe, 20:02
yilmaz vural

Eyüp TURAN/ GUNDEMBURSA

Mudanyaspor Başkan Adayı Recep Günay’ın teknik danışmanlık için anlaşma sağladığı Yılmaz Vural, Bursa temsilcisi için futbolcu ve teknik ekip araştırması yapıyor. Tecrübeli teknik adam, Mudanyaspor’a Portekizli ve Finlandiyalı 2 yabancı futbolcu önerdi. Günay, ayrıca Azer Türk firmasıyla sponsorluk için el sıkıştıklarını kaydetti.

Bölgesel Amatör Lig (BAL)’inde mücadele eden Mudanyaspor’un 10 Temmuz’da yapılacak genel kurulunda başkan adaylığını açıklayan Recep Günay, Yılmaz Vural’ın ismi üzerinden yapılan tartışmalara açıklık getirdi. 1999-2000 yıllarında Bursaspor Kulübü Başkanlığı da yapan Günay,  Mudanyaspor ile ilgili projelerini ww.gundembursa.com’a anlattı.

MST_2348

YILMAZ HOCA, MUDANYASPOR’A FUTBOLCU BAKIYOR

Yılmaz Vural ile eski dost olduklarını belirten Recep Günay, “Yılmaz hocam ile Bursaspor’da birlikte çalıştık. Hocam kendisiyle ilgili çıkan haberlerden sonra biraz rahatsız olmuş. Bugün hocamla görüştüm. Mudanyaspor Başkanlığı’na talip olduğum zaman kapısını çaldığım ilk kişi Yılmaz Vural oldu. Futbol bilgisine güvendiğim, inandığım ve saygı duyduğum biri olduğu için kendisini aradım. Yapacağımız işlerde, teknik heyet ve futbolcu seçimlerinde bize danışmanlık yapmasını istedim. Hocam da bu isteğimi geri çevirmedi, kabul etti. Fahri olarak yapılacak bir görevdir. Mudanyaspor’un teknik kadro ve futbolcu transferlerinde Yılmaz Vural hocamız danışmanlık yapacak. Yılmaz hocamız şu anda bize teknik direktör ve futbolcu bakıyor. Yılmaz hocamıza danışmadan, sormadan bir karar almayacağız. Teknik işlerin ustası Yılmaz hocadır. Biz idari kısımdan anlarız” dedi.

65 DÖNÜM ARAZİYE TESİS YAPILACAK

Mudanyaspor için sadece Yılmaz Vural ile görüşmediklerini kaydeden Recep Günay, Bursaspor eski başkanlarından Remzi Cinoğlu ile de istişare halinde olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Remzi başkan da bize destek veriyor, kendisiyle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Biz büyük bir hedef için yola çıktık.  Amatör kümede kalmak istemiyoruz. Mudanyaspor’u sadece Bursa’ya değil, Türkiye’ye mal olmuş bir kulüp yapmak için çalışıyoruz. Hedefimiz, Mudanyaspor’u üst liglere taşımakla sınırlı kalmayacak. Mudanyaspor’a kalıcı eserler de bırakmak istiyoruz. Bir dostumuz vasıtasıyla 65 dönümlük bir araziyi Mudanyaspor’a kazandırmak için görüşmeler yapıyoruz. Bu araziye Mudanya gençlerinin ve diğer amatör takımların da faydalanacağı büyük futbol tesisi yapacağız. Bunları tek başıma ben yapmayacağım. Mudanya Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, şehrimizin idari amirlerimizin de desteğiyle Bursa’ya kazandıracağız”

20070415A010D4E2_09

AVRUPA’DAN GENÇ YILDIZLAR MUDANYA’YA GELECEK

Avrupa’daki futbol okulları aracılığıyla Almanya ve Fransa gibi ülkelerde futbol oynayan Türk asıllı futbolcuları Mudanyaspor’a getireceklerini belirten Günay, “19-20 yaşlarındaki bu futbolcuları Türk futboluna kazandırmayı hedefliyoruz. Amatör kümelerde 30-35 yaşlarındaki futbolcuların faydası olmaz. Türkiye’de futbol oynamak isteyen gurbetçi futbolcular için pilot takım olacağız. Mudanya’nın gençlerini de amatör kümelerden U-19 ve U-21 kategorilerinde yetiştirerek Türk futboluna kazandıracağız. Sadece üst ligi hedefleyen bir Mudanyaspor değil, tesisleriyle, altyapısıyla Türkiye’ye örnek olacak bir Mudanyaspor için yola çıktık. Hedef büyük olursa, ekibin de büyük olması gerekir. Ben tek başıma Recep Günay olarak değil, büyük bir ekiple hareket ediyoruz” diye konuştu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı ile de görüştüklerini söyleyen Recep Günay, “Bursaspor Kulübümüz’ü ziyaret ettik. ASKF Başkanı Cemal Vardar, Büyükşehir Belediyespor Başkanı İlhan Satık başkanlarımız da oradaydı. Mudanyaspor ile ilgili projelerimizi anlattık. Kendilerini Mudanya’ya davet ettim. Hepsi destek vermeye hazır olduklarını söylediler. Bütün başkanlarımıza teşekkür ederim. Bursaspor’un pilot takımı olarak Türk futboluna yıldızlar kazandırmak istiyoruz. Mudanyaspor ve Bursaspor bayrağını Mudanya’nın girişine asacağız. Reklam peşinde değiliz. Tek hedefimiz var, gençlere yeni spor alanları açmak” dedi.

MURAT SÖZKESEN GÖREVE HAZIR

Bursasporlu eski futbolcularla da sürekli görüştüklerini ifade eden Günay, “Murat Sözkesen ile görüştüm. Mudanya’da yönetici, menajer ve antrenörlük gibi görevlere hazır olduğunu söyledi. Diğer bazı futbolcularla da hep birlikte toplanıp, neler yapabileceğimizi konuşacağız” ifadelerini kullandı.

İKİ BÜYÜK FİRMAYLA SPONSORLUK

İstanbul’dan Azer Türk-Demtaş firmasıyla sponsorluk için prensipte anlaştıklarını anlatan Recep Günay, “İki şirketin yönetim kurulu başkanları davetimiz üzerine Mudanya’ya geldi. Kendilerini Mudanyaspor’a üye yaptık. İki büyük firmayla Mudanyaspor’a sponsorluk için yüzde 80 anlaşma sağladık. Bu anlaşmanın da Mudanya’yı İstanbul’a bağlayacak köprü olarak düşünüyorum” dedi.

PORTEKİZ VE FİNLANDİYALI FUTBOLCULAR İMZAYA KALDI

Transfer çalışmalarını da Yılmaz Vural’ın kontrolünde sürdürdüklerini kaydeden Günay, bir Portekizli, bir de Finlandiyalı futbolcuyla imza aşamasında olduklarını söyledi. Günay, 10 Temmuz’daki kongrede göreve seçilmeleri halinde 2 yabancı futbolcuyu Mudanya’ya getirip imza töreni düzenleyeceklerini açıkladı.

20080929A29090A7_01

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>