Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Yılın ilk turist gemisi Bursa’da…

Bursa’nın Mudanya ilçesine yılın ilk turist gemisi geldi.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 18:43
mudanya gemi

Yılın ilk turist kafilesini getiren Bahama bandıralı Hamburg adlı kurvaziyer gemisi, 368 yolcusu ve 167 mürettebatıyla Mudanya iskelesine yanaştı. Kuşadası ve Dikili limanlarından sonra Mudanya’ya gelen 145 metre uzunluğundaki, 15 bin 67 grostonluk gemideki Alman turistler, Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen tarafından karşılandı. Yolcuların bir kısmı otobüslerle Bursa’daki tarihi ve kültürel mekanları gezmeye giderken, bir kısmı da Mudanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen refakatinde ilçedeki mekanları ziyaret etti.
Evvela Tahir Paşa Konağı’na götürülen kafile, Mütareke Müzesi’ni de ziyaret ettikten sonra eski Rum evlerinin olduğu Halitpaşa Mahallesi’ni gezdi. Öğle saatlerinde Bursa ve Mudanya gezilerini tamamlayan turistler, Montania Otel’de ağırlandıktan sonra İstanbul’a gitti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>