Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Yıldırım’da tekstil atıkları çevreyi kirletmiyor

Yıldırım Belediyesi, tekstil atölyelerinden abonelik sistemi ile 108 bin 800 ton atık toplayarak çevrenin kirlenmesini önledi.

19 Şubat 2016 Cuma, 13:49
yıldırım 2

Çevre temizliğine yönelik hayata geçirdiği hizmetlerle adından söz ettiren Yıldırım Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren abone sistemi dahilinde olan 5 bin tekstil atölyesinden özel kırpıntı toplama aracı ile haftanın altı günü tekstil atığı topluyor. Her mahallede haftanın iki günü özel torbalarla atık toplama işlemi gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, günde yaklaşık 20 ton atık toplayarak tekstil atıklarının çevreyi kirletmesinin önüne geçiyor.

yıldırım 1

‘BİLİNÇSİZ UYGULAMALARA SON VERİYORUZ’

Yıldırım’ın yaşanabilir bir yer olması için doğayı korumanın herkesin sorumluluğunda olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tekstil kırpıntı atıklarını abone işletmelerimizden toplayarak, şehrimizin kirlenmesini önlüyoruz. Bu gibi atıkların boş alanlara bilinçsizce bırakılmaması konusunda ilçe esnafımızın duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Yıldırım

Sürdürülebilir çevre politikaları kapsamında yerel yönetim olarak doğal kaynakların önemine de değinen Başkan Edebali, “Ambalaj atıkları, bitkisel yağ ve pil atıklarının toplanması ile çevrenin korunmasına ve geri dönüşüm ile doğal kaynakların bilinçsizce heba edilmemesine katkıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>