Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Yıldırım’da tarih sohbetleri

Yıldırım Belediyesi, ünlü yazar ve televizyon programcısı Serdar Tuncer’in moderatörlüğünü yaptığı ‘Tarihin Ardından’ programında yazar Prof. Dr. Sadettin Ökten’i konuk etti.

27 Şubat 2016 Cumartesi, 13:27
yıldırım

Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra AK Parti Yıldırım İlçe Başkanvekilleri Cevdet Uzak ile İbrahim İsmailoğlu, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ertuğrul Sünel ve çok sayıda Yıldırımlı katıldı. Program öncesi konuşma yapan Başkan Edebali, her ay düzenledikleri ve tarihin bilinmeyenlerine ışık tutan programa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Geleceğimizi inşa etmenin en doğru yolu tarihimizi iyi bilmekten geçiyor. Konusunda uzman konukların yer aldığı ‘Tarihin Ardından’ programımızla, geçmişle gelecek arasında köprü kurarak izleyenlerimizde yeni ufuklar açma imkanı sağlıyoruz” dedi.

YB (4)

‘KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ’

Türk toplumunun Anadolu medeniyet tarihini tüm yönleri ile iyi bilinmesi gerektiğinin vurgusunu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Asırlar boyunca tüm dünyaya adaleti, hakkaniyeti ve insan haklarını göstermiş bir ecdadın torunlarıyız. Medeniyetimizin bize bıraktığı en önemli miraslardan biri mazlumun, zor durumda olanın yanında yer almaktır. Böylesine gönül kapıları ardına kadar açık bir kültürü yaşatmak ve geleceğe taşımak bizim en büyük görevimizdir” diye konuştu. Şair ve televizyon programcısı Serdar Tuncer ve Prof. Dr. Sadettin Ökten ise Başkan Edebali’ye ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek başladıkları programda, divan edebiyatının yanı sıra Osmanlı medeniyetinin üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

YB (7)

Tarihin Ardından programının 19 Mart 2016 tarihinde yapılacak dördüncü bölümünde ise Serdar Tuncer, Çanakkale Destanını anlatan özel bir gösteriyle Yıldırımlıların karşısında olacak.

YB (2)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>