Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Yıldırım’da kitap seferberliği

18 Ocak 2016 Pazartesi, 14:16
CHN_0059

Yıldırım Belediyesi, tiyatroyu sosyal sorumluk projeleri ile harmanlayarak Yıldırımlılarla buluşturmayı sürdürüyor. Biletlerinin kitap karşılığı dağıtıldığı Hz. Ömer’in hayatını anlatan “Omar Bin Hattab” oyunu izleyenlerin beğenisini kazandı.

‘Kültür ve Sanatın Merkezi Yıldırım’ hedefi doğrultusunda önemli projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, sanatı sosyal sorumlulukla buluşturan ‘1 Kitap 1 Bilet’ kampanyasına hız kesmeden devam ediyor. Yıldırım Belediyesi proje kapsamında daha önce tiyatro oyunlarından elde edilen kitapları; Van’ın Gevaş ilçesindeki Yoldöndü İlkokulu, Erzincan’ın Tercan ilçesi Mehmet Kutsi Beğdeş İlkokulu ve Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Suriye sınırına sıfır noktada görev yapan Mehmetçiklere göndermişti. “Omar Bin Hattab” oyununda gelen kitaplar ise Mardin Midyat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine gönderilecek.

OYUNA İLGİ BÜYÜKTÜ

Barış Manço Kültür Merkezi’nde Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım İlçe Müftülüğü tarafından sahnelenen “Omar Bin Hattab” oyununda; Peygamber Efendimizin vefatından sonra Hz. Ebubekir’in halife seçilme süreci ile başlayarak, Hz. Ömer’in şehit edilmesine kadar yaşanan olaylar anlatılıyor. Tüm insanlığın kabul ettiği Hz. Ömer’in adalet olgusunu gözler önüne seren “Omar Bin Hattab” oyununda, Hz. Ömer’in hayat hikâyesinden seçilmiş önemli olaylar seyirciyle buluşturuluyor. Oyun başında kitapları verip biletlerini alan vatandaşlar, ‘1 Kitap 1 Bilet’ projesi ile önemli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye tebrik ederek, Başkan Edebali’ye duyarlılığı dolayısıyla teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

CHN_0027 CHN_0052 CHN_0062 CHN_0078

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>