Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Yıldırım’da kar bir başka güzel

Tarihi ve doğal zenginlikleriyle bin bir güzelliği bünyesinde barındıran Yıldırım’da, kış aylarında etkili olan kar yağışı ilçeye ayrı bir güzellik katıyor.

30 Ocak 2016 Cumartesi, 15:49
yıldırım 4

Doğa ve tarihin iç içe geçtiği Yıldırım’da her mevsim ayrı güzelliklere sahne oluyor. 700 yılık Osmanlı kırsal mirasını doğal güzelliklerle zenginleştiren Cumalıkızık, doğal zenginlikleriyle Türk Edebiyatı’nın eşsiz eserlerine konu olan, şehir merkezine sadece 10 dakika mesafede,  ziyaretçilerini kentin hengamesinden kurtarıp, yeşilin her tonuyla bezenmiş  huzur bahçesini andıran bir ortamda ağırlayan Zeyniler’in yanı sıra Osmanlı’nın beylikten devlete geçişinin en nadide örnekleri olarak değerlendirilen kültürel mirası ile Yıldırım, tarihin ve doğanın adeta bin bir zenginliğini bünyesinde barındırıyor.

Yıldırım

 

CEFAYI SEFAYA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Geçtiğimiz günlerde tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, bir çok bölgede hayatı olumsuz etkilerken, Yıldırım Belediyesi’nin yoğun çabalarıyla kar, ilçede cefa değil adeta sefaya dönüştü. Yoğun yağışlar sonrasında eşsiz manzaralar ortaya çıkarken,  çocuklar ve fotoğrafçılar ise karın keyfini doyasıya yaşadı. Büründüğü beyaz örtü ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini adeta perçinleyen Yıldırım’ın doğal ve tarihi zenginlikleri ile  çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Yıldırım belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu potansiyelden insanlarımızın maksimum seviyede istifade etmesi için  projeler geliştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışının bir çok yerde hayatı olumsuz etkilerken, bizim ilçemizde ise ayrı bir güzellik kattı. Böyle ayrıcalıklı bir coğrafyanın sakini olmanın mutluluğu ve sorumluluğu ile çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

yıldırım 2 yıldırım 4 yıldırım 3

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>