Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Yıldırım’da ‘engel’siz ramazan

Yıldırım Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara yönelik işaret dili ile Ramazan sohbeti düzenliyor.

14 Haziran 2016 Salı, 16:32
YILDIRIM’DA ‘ENGEL’SİZ RAMAZAN

Dezavantajı gruplara yönelik projeleri ile farkındalık oluşturmaya devam eden Yıldırım Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara yönelik işaret dili ile Ramazan sohbeti düzenliyor.
Daha önce duyma ve konuşma engelli vatandaşlar için Cuma hutbesinin ve din görevlisinin vaazının işaret diliyle aktarılmasını sağlayan yardımcı olan Yıldırım Belediyesi, ramazan ayında da engellilere pozitif ayrımcılık yapıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için düzenlenen sohbet programında Yıldırım Müftülüğü’nün görevlendirdiği vaizinin anlattığı konular, Yıldırım Belediyesi görevlisi tarafından işaret diline çevriliyor.

YILDIRIM’DA ‘ENGEL’SİZ RAMAZAN
Yıldırım’ın yanı sıra çevre ilçelerden katılan işitme ve konuşma engelli vatandaşların oldukça memnun kaldıklarını ifade ettikleri etkinlik, Ramazan ayı süresince her Pazar saat 14.00’te gerçekleşecek.
Engellilerin, dört duvar arasında yaşamaya mahkum edilmek yerine sosyal yaşamın bir parçası haline getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, göreve geldikleri ilk günden itibaren engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak projeler geliştirdiklerini vurgulayarak, “Engellerin, insanların zihin dünyasında ördüğü duvarlardan ibaret olduğunu bilerek bu duvarları yıkıyoruz. Engelliler bizim öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alıyor.

YILDIRIM’DA ‘ENGEL’SİZ RAMAZAN

Bu kardeşlerimizin sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer alabilmesi için, onların rutin ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmaların yanı sıra son olarak camilerimizde okunan vaaz ve hutbeleri işaret diline çevirerek engelli vatandaşlarımızın ibadetlerini eksiksiz olarak yapmasına katkı sağlıyoruz. ‘Engelsiz Mutfak’ ve ‘Müzik Akademisi’ gibi projelerle engelli kardeşlerimizin ne kadar yaşama sevinci ile dolu olduklarını görüyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>