Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Yıldırım’da çifte açılış

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 2 milyon TL harcanarak Yıldırım’a kazandırılan Bağlaraltı Aile Sağlığı Merkezi ile yeniden düzenlenen 2 Cadde, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete alındı.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 15:45
yildirimmm

Aile sağlığı merkezi ve caddenin kullanıma açılması nedeniyle tören düzenlendi. Merkez önünde yapılan törende, hem sağlık binasının hem de caddenin açılışı gerçekleştirildi.

Her türlü ihtiyaca cevap verecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapılan yatırımla birlikte Bağlaraltı mahallesinin toplam 800 metrekare inşaat alanına sahip yeni hizmet binasına kavuştuğunu söyledi. Binanın zemin ve 1. kattan oluştuğunu, çevre ve meydan düzenlemesiyle bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte donatıldığını belirten Başkan Altepe, hizmet binasında aile sağlığı merkezi başta olmak üzere muhtarlık, çok amaçlı salonlar ve BUSMEK derslikleri gibi birimlerin yer alacağını ifade etti.

2 kalemde 2 milyon TL’lik yatırım

Başkan Altepe, aile sağlığı merkezi ve belediye hizmet binası önünde bulunan 2. Cadde’nin da yapılan çalışmalar kapsamında yenilendiğini kaydetti. 2. Cadde düzenlemeleri için 2 bin 863 ton sıcak asfalt, bin 920 ton dolgu malzemesi, 2 bin 157 metrekare bordür, 2 bin 892 metrekare tretuvar ve parke, 352 metre de perde duvar kullanıldığını vurgulayan Başkan Altepe, çalışmaların yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olduğunu belirtti.

Başkan Altepe, güzel işleri hizmete almanın büyük şükür gerektirdiğini ifade ederek, “Burası halkımızın sağlık hizmetleri alacağı, BUSMEK vasıtasıyla çeşitli kurslara gelip meslek sahibi olacağı, aynı zamanda muhtarlığımıza da hitap edecek güzel bir bina. Yolları ve yapısıyla da mahallemize yakıştı. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, Büyükşehir Belediyesi’nin sağlığa yaptığı yatırımların takdir topladığını ifade ederek, gündeme ilişkin gelişmeler konusunda halkı bilgilendirdi.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de AK Parti belediyeleri olarak insana hizmet noktasında birleştiklerini vurgulayarak, ilçeye katkı sağlayacak aile sağlığı merkezi ve cadde nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan da, Başkan Altepe’ye sağlık yatırımlarına karşı hassasiyeti nedeniyle teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerinin her türlü sağlık talebine olumlu cevap verdiğini, en son 4 aile sağlığı merkezi inşaatının tamamlanarak hizmete alındığını ve 2 aile sağlığı merkezinin de yatırım gündemine alındığını belirten Dr. Akan, Bursa’nın Büyükşehir Belediyesi’nin desteği sayesinde sağlıkta marka kent olma yolunda hızla ilerlediğini ifade etti.

Törende, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr. Murat Tutanç ve Bağlaraltı Mahalle Muhtarı Ziyettin Piliç de birer selamlara konuşması gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Bağlaraltı Aile Sağlığı Merkezi ile 2. Cadde’nin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Altepe, açılışın ardından bina bölümlerini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>