Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Yıldırım’a çok yakıştı…

Kentsel dönüşüm ile ilçenin çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, tarihi eserleri de restore ederek gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

18 Aralık 2015 Cuma, 11:34
yildirim

Kentsel dönüşüm ile ilçenin çehresini değiştiren Yıldırım Belediyesi, tarihi eserleri de restore ederek gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.
Yıldırım Belediyesi tarafından restorasyonu ve çevre düzenlemesi tamamlanan tarihi Hamamlıkızık Camisi törenle hizmete açıldı. Törene Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve Hamamlıkızık sakinleri katıldı. Yıldırım’ın tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli bir potansiyele sahip olduğunu aktaran Başkan Edebali, “Hamamlıkızık, tarihi ve doğal zenginlikleri bünyesinde bir arada barındırabilen nadir yerleşim yerlerinden. Yerel yönetimler olarak bizim önceliklerimizden birisi de mahallelerimizin ve köylerimizin bu potansiyellerini gün yüzüne çıkarmak. 700 yıllık kadim geçmişe sahip olan Hamamlıkızık’ı Bursa’nın kültür turizminde önemli bir konum haline getirmek için projeler geliştiriyoruz. Bu bağlamda camimizi restore ettik. Kızık köyleri ve kültürünü yaşatma projemiz içinde Hamamlıkızık önemli bir yere sahip. Tarihimizden aldığımız güçle Yıldırım’ı geleceğe taşıyoruz” dedi.

KÖYLÜLERE DOĞALGAZ MÜJDESİ
Hamamlıkızık ile ilgili plan düzenlemelerinin son safhaya geldiğini de aktaran Başkan Edebali, “Bu planlar tamamlandığında köylülerimizin en önemli beklentisi olan doğalgaz sorunu da çözülecek. Yeni planla birlikte Hamamlıkızık’ın önünü açacağız” diye konuştu.
Hamamlıkızık Muhtarı Feridun Çakır da, hizmetlerinden dolayı Başkan Edebali’ye teşekkür etti.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, Başkan İsmail Hakkı Edebali’nin Yıldırım’ın ufkunu genişlettiğini söyledi.
Yıldırım’da hayata geçen yapısal ve kültürel projeleri ilgiyle takip ettiklerini dile getiren Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da, “İsmail Hakkı Edebali Başkanımız, tarihe can katıyor” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından Bursa Müftüsü Prof. Dr. Emin Ay’ın duası ile tören sona erdi. Daha sonra Hamamlıkızık sakinlerini evlerinde ziyaret eden ve vatandaşlara köyün turizm potansiyelini hatırlatan Edebali, el birliği ile Hamamlıkızık’ı Bursa’nın en önemli turizm merkezlerinden birisi haline getireceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>