Yıldırım kadınlar için el ele verdi

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü Bursa’da hayata geçiren ilk belediye olan Yıldırım Belediyesi, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ile kadınlara yönelik yeni bir çalışma daha başlattı.

09 Ağustos 2015 Pazar, 13:53
YILDIRIM, KADINLAR İÇİN EL ELE VERDİ İLÇEDEKİ 69 MAHALLEDEKİ OKULLARDA, KAHVEHANELERDE, DERNEKLERDE BİREBİR HALKA DOKUNUP KADIN VE ÇOCUKLARIN SORUNLARI, AİLE İÇİ ŞİDDET İLE İLGİLİ SEMİNERLER VERİLECEK

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü Bursa’da hayata geçiren ilk belediye olan Yıldırım Belediyesi, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ile kadınlara yönelik yeni bir çalışma daha başlattı.
Sosyal belediyecilik konusunda son dönemde hayata geçirdiği örnek projelerle dikkat çeken Yıldırım Belediyesi, şimdi de Yıldırımlıları kadın hakları konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda ‘Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi-Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler-Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ farkındalık protokolüne imza atan Yıldırım Belediyesi, tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmayı başlattı. İlk eğitim de belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeline verildi. Öncelikle Yıldırım’daki 6 kadın muhtarın mahallerinde birebir belediye – dernek ortaklığında kadına dokunmayı istediklerini anlatan projenin paydaşlarından Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Kurucusu Dilek Üzümcüler, “Biz sivil toplum örgütü olarak her daim kadına ulaşma hedefindeyiz. Ama bunu Yıldırım Belediyesi ile yürüterek Yıldırım’ı bu konuda bir numara yapmak istiyoruz” dedi.
Kadına yönelik yapılan çalışmalara her zaman destek veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, yerel yönetim olarak eşitlik, demokrasi, insan hakları ilkesiyle böyle bir çalışma yapmayı hedeflediklerini açıkladı. Edebali “Biz, önce Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ile ellerimizi birbirimize uzattık. Şimdi de birlikte Yıldırımlılara elimizi uzatacağız. Halka dokunarak onları birebir dinleyeceğiz. Burada en büyük görev dernek yöneticileri ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personelimize düşmektedir” diye konuştu.
Kadınları olumsuz durumlardan kurtarmak adına bu çalışmayı çok önemsediğini de söyleyen Edebali, “Bu çalışma ile önemli bir sorun olan kadına şiddetin ortadan kalması ve vatandaşlarımızın bilinçlenmesi en büyük hedefimiz. Yerel bazda uygulanacak bu tür sosyal sorumluluk projelerine desteğe her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>