Yıldırım inanç turizmine hazır

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için yoğun bir çaba içersindeyiz” dedi.

16 Mayıs 2015 Cumartesi, 12:56
yeşil türbe havadan

Cumalıkızık gibi 700 yıllık Osmanlı mirasının yanı sıra, Emirsultan Camii ve Türbesi, Yeşil Külliyesi, Yıldırım Beyazid Külliyesi gibi inanç turizminin önemli mekânlarının ve Zeyniler gibi doğa turizm merkezini bünyesinde barındıran Yıldırım, turizm sezonu öncesi hazırlıklarını tamamladı. Kutsal üç aylar ve özellikle Ramazan ayında ilçenin turizm potansiyelinin önemli bir ivme kazandığını hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Emirsultan, Yeşil Külliyesi Yıldırım Külliyesi, Cumalıkızık gibi turizm bölgelerimizde çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu bölgelerimizde çevre düzenlemesi çalışmalarımızın büyük bir bölümü tamamlandı. Yine başta buraları olmak üzere ilçemizin farklı noktalarına 100 binin üzerinde çiçek ektik. Yıldırım’ı tercih eden turistleri müşteri olarak değil misafirimiz olarak görüyor ve onları en iyi şekilde ağırlamak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.
TURLARA REHBERLİK HİZMETİ
Turizmin Yeni Yıldırım’ın öncelikli hedefleri arasında olduğunu da hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yeni Yıldırım’ı, tarihsel kültürel zenginliklerinin üzerine inşa ediyoruz. Biz, bir taraftan bu mirasa sahip çıkarken, diğer taraftan da sahip olduğumuz zenginliklerimizi tüm insanlıkla paylaşmak adına, bu eserlerin ülke ve dünya çapında tanıtımı için çalışıyoruz. Cumalıkızık, Yeşil ve Yıldırım Bayezid Külliyelerimiz UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde hak ettikleri yeri aldı. İlçemize gelecek ziyaretçilerimize ve tur şirketlerine her türlü desteği sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu tur şirketleri ile görüşmeler yaparak, iş birliğimizi nasıl geliştireceğimizi konuşacağız. İlerleyen günlerde düzenlenecek turlara rehberlik desteği vermeye başlayacağız. Yıldırım’da turistik faaliyet düzenleyecek, tur şirketleri ve misafirlerimize, başta Halkla İlişkiler olmak üzere Belediyemizin tüm birimlerinden her türlü desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>