Yıldırım esnafına ruhsat kolaylığı

Yıldırım Belediyesi, e-belediyecilik alanında önemli atılımlar yaparak, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı başvuruları ile ruhsat harcı ödemelerinin internet üzerinden yapılmasına imkan sağlıyor.

15 Ağustos 2015 Cumartesi, 11:09
ismail hakkı edebali

Şubat ayında internet üzerinden başvuru yaparak işyeri açma ruhsatı işlemlerini tamamlayan ve ruhsatını alan 49 Yıldırımlı esnaf, belediyeye gitmek zorunda kalmadan başvurularını yaptı. Toplam 49 müracaatın 18’ine işyeri açılmasına uygunluk teşkil eden ruhsat verilirken, 25 ruhsat başvurusu olumlu şekilde incelenmeye devam ediyor. Yapılan tespitler sonucunda başvuru yapan 5 esnafın müracaatının işyeri ruhsatı almaya uygun olmadığı tespit edilirken, 1 esnaf da ruhsat başvurusundan vazgeçti.
Hızlı çözümler üreten hizmetlerle vatandaşların yaşamını kolaylaştırıcı projeleri hayata geçirmeye önem verdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçedeki iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat başvuruları ile ruhsat harcı ödemelerinin internet üzerinden yapılmasına imkan sağlayarak, çağın teknolojisine ayak uyduran bir belediyecilik anlayışı ile bürokratik işlemleri olabildiğince azaltıp hizmet kalitemizi arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
E-belediye uygulaması hayata geçmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenlerin birkaç defa belediyeye gitmek zorunda kaldığını hatırlatan Başkan Edebali, “E-belediye uygulamamız ile hemşehrilerimizin taleplerine hız kazandırıyoruz. Modern belediyeciliğe olmazsa olmazlarımız arasında yer vererek vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>