Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Yıldırım Belediyesi’nden psikolojik destek

Sosyal belediyecilik projeleri ile örnek hizmetlere imza atan Yıldırım Belediyesi, hayatın her alanında Yıldırımlılara destek olmaya devam ediyor. Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, ailelere ve bireylere koruyucu, önleyici, geliştirici, rehberlik hizmeti sunuyor.

21 Ocak 2016 Perşembe, 14:32
YB (5)

Yıldırım Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde, 1 klinik psikolog, 1 psikolog, 1 aile danışmanı ve 2 sosyologdan oluşan kadrosuyla hizmet veren Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Birimi, 45 dakika süren seanslarda aile danışmanlığı, çocuk ve ergen danışmanlığı ile yetişkin danışmanlığı konularında vatandaşlara destek veriyor. Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde Eylül 2015’ten bu yana,42 kadın, 3 erkek, 19 çocuk ve 5 aileye de ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık hizmeti verilerek, 148 seans gerçekleştirildi.

 

GÜÇLÜ TOPLUMUN TEMELİ SAĞLIKLI BİREY VE MUTLU AİLELER

 

Sosyal belediyecilik alanında örnek teşkil edecek projeler ürettiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,  özellikle sağlık alanında önemli hizmetler ürettiklerini vurguladı. Güçlü toplumları oluşturmanın ancak sağlıklı bireyler ve mutlu aileler ile mümkün olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Bu anlayışla sağlık alanında Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), Cengiz Oğuz Sağlık ve Gençlik Merkezi, Yıldırım Tıp Merkezi’mizin yanı sıra  Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi gibi birimlerimizle vatandaşlarımızın bedensel ve ruhsal sağlını korumalarına katkı sağlıyoruz” dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE KATKI SAĞLIYORUZ

Türk Toplumun temel taşının aile olduğunu hatırlatan Başkan Edebali, “Bizim kültürümüzde aile bağları dünyanın hiç bir yerinde olmadığı kadar güçlüdür. Bizim tarafımızdan kutsiyet atfedilen aile kavramının korunması ve aile içerisinde yaşanabilecek sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi” mizde ailelere- bireylere önleyici, geliştirici, rehberlik hizmeti veriliyor. Öncelikli hedefimiz; herkesin mutlu olduğu, huzurlu,refah seviyesinin yüksek olduğu bir Yıldırım inşa etmek. Bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Belediyesi’nin vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verdiği Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 16 02 numaralı çağrı merkezinden bilgi alabilir.

A2 A3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>