Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Yıldırım Belediyesi vatandaşı dinliyor

03 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:04
YILDIRIM BELEDİYESİ ESNAFI DİNLİYOR YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “İLÇEMİZE ARTI DEĞER KAZANDIRMAK İÇİN EKONOMİK POTANSİYELİ YÜKSEK BÖLGELERİMİZDE TİCARİ HAYATI CANLANDIRACAĞIZ”

Yıldırım Belediyesi ekipleri dükkan dükkan gezerek esnafın taleplerini dinliyor.
İlçe ekonomisini güçlendirmek için esnafın her zaman yanında olduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hayatın her alanında olduğu gibi ekonomide de Yıldırım’ın yıldızı parlayacak” dedi.
Göreve geldikleri ilk günden itibaren ilçeyi bölge halkıyla birlikte yönetme düşüncelerinin en önemli projelerinden biri olduğunu vurgulayan Edebali, “Güçlü Yıldırım’ın yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Bu konuda özellikle esnafımızı çok önemsiyoruz. Esnaf masamız son 3 ayda 533 esnafı ziyaret ederek sıkıntıları yakından inceledi ve talepleri en hızlı şekilde çözüme ulaştırdı” dedi.
Esnaf Masası’nın yanı sıra Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü aracılığı ile ilçede faaliyet gösteren işletme sahipleri ile yakın temas halinde olduklarını aktaran Hakkı Edebali, “Birimlerimiz her ay ortalama 100’ün üzerinde esnafımızı ziyaret ederektalep ve beklentilerini alıyor. Elde edilen bu veriler sayesinde bölge esnafımız için çözüm planları geliştiriyoruz” şeklinde konuştu.
İlçeyi ekonomik olarak kalkındırmak için sektör temsilcileriyle de sık sık bir araya geldiklerini de belirten Başkan Edebali, “Yönetim sistemi olarak benimsediğimiz ‘ortak akıl’ düşüncesi gereği esnaflarımızla çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuyoruz. Bölge ticaret hayatının her anlamda kaliteli olması için hizmet politikamızı, esnafımızla el ele vererek geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>