Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Yıldırım artık daha yeşil

Yıldırım Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl ilçede yaptığı ağaçlandırma, yeşil alan düzenlemeleri ve çiçeklendirme çalışmalarıyla Yıldırım’ı daha da yeşillendirdi.

20 Ocak 2016 Çarşamba, 16:43
_DSC6526

Yıldırım Belediyesi fiziki projelerinin yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetleriyle ilçeyi her geçen gün biraz daha zenginleştiriyor. Hemen her gün ilçeye yeni bir hizmet kazandıran Yıldırım Belediyesi, Yıldırım’da daha sağlıklı nesiller yetişmesi için gerekli özeni de gösteriyor. Yıldırım Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü geçtiğimiz yıl ilçeye 9 yeni park kazandırırken; 12 bin 632adet fidan dikimi, 12 bin 221 metrekare yeşil alan düzenlemesi, yazlık ve kışlık olmak üzere 215 bin 190 çiçek dikimi gerçekleştirdi. Böylece Yıldırım’ın toplam park sayısı 760’a, ilçenin yeşil alanı da 566 bin 722 metrekareye çıkartılmış oldu.

Yeşil Yıldırım geleceğe koşacak.

Yapılan her parkın bir amaca hizmet etmesine özen gösterdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’daki parklarda çocuklar için modern oyun grupları, güvenli kauçuk zemin, hayvanlar için kuş yuvaları, yemlik, suluk yetişkinler için fitness aletleri, kamelyalar, koşu yolları, engelli vatandaşlar için de rahatça gezebilmeleri için engelli rampaları yapıyoruz” dedi. Yeşil alanların varlığının bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizen Başkan Edebali, parklarda şehircilik açısındanestetik vurguyu da ön plana çıkardıklarını belirtti. Yıldırım’ı geleceğe taşımak adına yapılan çalışmaları sadece alt yapı ve üst yapı olarak ele almadıklarını da hatırlatan Başkan Edebali, “İlçemizi inşa ederken 69 mahallemizde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Birbirine entegre olan sosyal donatı alanlarını insan mekan ilişkisi içerisinde düşünerek uyguluyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın refah seviyesini yükselterek, sosyal ve kültürel alanda nefes almalarını sağlamaktır” diye konuştu.

_DSC6526 _DSC6579 _DSC6590 YB (3) (1) YB (4) (1) YB 10 YB 11

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>