Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Yıl-Mek Yıl sergisi göz kamaştırdı

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (YIL-MEK) katılarak meslek sahibi olan kursiyerler eserlerini görücüye çıkardı.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 14:39
YIL-MEK YIL SERGİSİ GÖZ KAMAŞTIRDI YIL-MEK KURSLARIYLA 25 BİN KİŞİ MESLEK SAHİBİ OLDU

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (YIL-MEK) katılarak meslek sahibi olan kursiyerler eserlerini görücüye çıkardı.
Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki sergi göz kamaştırdı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, YIL-MEK’in istihdama katkısını artırdıklarını söyleyerek, “Meslek edindirme kurslarını 42’ye, branş sayımızı ise 60’a çıkardık. Bu bizim adımıza büyük bir başarı. 12 bin 350 kursiyerimiz bu kurslarda mesleki ve sanat anlamında önemli kazanımlar elde etti. Halk Eğitim ile birlikte 25 bin 850 kursiyerle Yıldırım’da önemli bir işi başardık” dedi.
Toplumun en güçlü yapısının aile olduğunu belirten Başkan Edebali, “Biz projelerimizi aile temeli üzerine inşa ediyoruz. Aile güçlü olursa toplum da güçlü olur. Aile ekonomisine katkıda bulunmak için meslek edinmek isteyen kadınlarımızın mutluluğu adına çalışıyoruz. İstihdama katılan kadınlarımız sayesinde kadın eli değen ilçe ekonomisi daha fazla kalkınacak” diye konuştu.
YIL-MEK’te eğitim gören kadınlara üretim aşamasından itibaren verdikleri desteği pazarlama anlamında da sürdüreceklerini aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “El emeği göz nuru ürünlerini satıp ailelerine katkı sağlayacak kadınlarımızı yalnız bırakmıyoruz. 60 branşta hünerlerini gösteren kadınlarımız Cazibe Merkezi’nde oluşturacağımız ramazan sokağındaki stantlarda ürünleri satabilecek” dedi.
YIL-MEK kursiyerlerine sertifikalarını veren Edebali, daha sonra sergiyi gezip kursiyerler ve aileleri ile sohbet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>