Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Yeşilova Mahallesi nefes alacak

30 Temmuz 2015 Perşembe, 00:05
YEŞİLOVA MAHALLESİ’NE MEYDAN

İlçe genelinde mahalleleri park ve meydanlarla donatan Osmangazi Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’ne nefes aldıracak meydan projesinin çalışmalarına başladı.
Kamulaştırmalarla elde edilen 300 metrekarelik alana yapılacak meydan ile mahalle sakinleri yeni bir alana kavuşacak. Osmangazi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı sayısız meydan ve yeşil alan çalışmalarından biri olarak vatandaşların hizmetine sunulacak meydan projesiyle birlikte Yeşilova Camii’nin dış cephesi de yenilenerek camiye modern bir görünüm kazandırılacak.
Dündar, 10 binayı istimlak edip yıktıklarını, kamulaştırmalar için yaklaşık 2 milyon 500 bin lira bütçe kullandıklarını söyledi. Başkan Dündar, “İlçemizin en büyük sıkıntılarından birisi çarpık ve plansız yapılaşma. Tarihi yapısı ve yoğun göç nedeniyle kentteki çarpık yapılaşma, bizlerin hareket alanını da kısıtlıyor. Genellikle kamulaştırmalar sonucunda elde ettiğimiz alanlara kurduğumuz park ve meydanlar, belki de Bursa’nın değil, Türkiye’nin maliyet olarak en pahalı parkları oluyor. Yeşilova’da yaptığımız kamulaştırmalar sonucu elde ettiğimiz alana vatandaşlarımızın kullanabileceği bir meydan inşa edeceğiz. Osmangazi Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza nefes aldıracak meydanları yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

YEŞİLOVA MAHALLESİ’NE MEYDAN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>