Yeşilçam’ın ‘Sultanı’na yoğun ilgi

Yeşilçam sinemasının Sultanı Türkan Şoray, kendisi için hazırlanan özel serginin açılışını yapmak için Çanakkale’ye geldi.

MAGAZİN, 24 Ağustos 2016 Çarşamba, 09:21
Yeşilçam’ın ‘Sultanı’na yoğun ilgi

Yeşilçam sinemasının Sultanı Türkan Şoray, kendisi için hazırlanan özel serginin açılışını yapmak için Çanakkale’ye geldi. Hayranları tarafından yoğun ilgi gören Şoray, kısa sürede sıcaktan ve kalabalıktan bunalınca kendisini bahçeye zor attı.

Çanakkaleli genç yetenek 16 yaşındaki Yağız Yılmaz, yıllardır hayranı olduğu Yeşilçam yıldızı Türkan Şoray için özel bir sergi hazırladı. ‘Sultan’ adını verdiği sergisinde bu zaman kadar biriktirdiği film afişleri, kartpostallar, mecmualar, dergiler, günümüz eşyaları ve Türkan Şoray'a dair birçok şeyin yer aldığı sergi açılışı için Çanakkale’ye gelen sinema yıldızı Türkan Şoray’a hayranları yoğun ilgi gösterdi.

ÇTSO Çanakkale Evi’ndeki sergi açılışına gelen Türkan Şoray, açılış kurdelesini de Yağız Yılmaz ile birlikte kendisi kesti. Daha sonra kendisi için özel hazırlanan sergiyi gezen Türkan Şoray, yoğun ilgi karşısında, sıcağında etkisiyle bunalarak kendisini ÇTSO Çanakkale Evi’nin bahçesine attı. Burada da hayranları tarafından biran olsun yalnız bırakılmayan Şoray’ın yakınları ellerinde yelpazelerle serinletmeye çalıştı. Hayranından güvenlik görevlilerine tepki Sergi açılışına gelen bir kadın, Türkan Şoray’ın yanına gelerek bir şeyler söylemesi ve fotoğraf çektirmek istemesi üzerine güvenlik görevlileri araya girdi. Kısa süreli tartışmanın ardından güvenlik görevlileri, kadını bahçeden uzaklaştırmaya çalışırken kadın kendisini ittiklerini iddia ederek güvenlik görevlisine tepki gösterdi. “Dünyanın en mutlu çocuğu ben oldum” Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından Türkan Şoray ve beraberindekiler, tekrar salona gelerek burada sergi açılışına gelen konuklara hitap etti. İlk olarak sergiyi hazırlayan Yağız Yılmaz, kendisini kırmayarak sergisine katıldığı için Türkan Şoray’a teşekkür ederek, “ Çok büyük bir emekle yaptığım arşivimi sergiledim. Bebekler önde olmak üzere kendisinin binbir güzellikte sergilediği filmlerin afişlerini sergiledik. Onları sergilemek istedim ve sultanım da bu özel güne katılmayı arzuladı. Teklifimi kabul etti. Her zaman söylüyorum Türkan Şoray dünyanın en güzeli kadınıdır ve bu sergiye geldi dünyanın en güzel kadını tarafından dünyanın en mutlu çocuğu ben oldum” dedi. “Acı günlerin yaşanmasında böyle güzel şeylerin yaşanması bizler için umut ve güzellik verici” Daha sonra konuşan Türkan Şoray Türkiye’nin acı günlerden geçtiğini belirterek bu güzel şeylerin yaşanmasında emeği geçen Yağız Yılmaz’a teşekkür etti. Şoray, “Yağız’ın sergisi şu yönde benim ilgimi çekti. Sanata, sinemaya düşkünlüğü beni çok etkiledi. Ülkemizin acı günler geçirdiği zamanlar, böyle güzel şeylerin yaşanmasında bizler için umut ve güzellik verici. Onun için ben Yağız’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Türk sinemasının Sultanı Türkan Şoray yapılan konuşmaların ardından hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Şoray’ın ÇTSO Çanakkale Evi’nden ayrılışı sırasında kısa süreli trafik kuyruğu oluştu. Hayranları arabası önünde fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.
SPOR
İşte yeni hoca adayları!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevi bırakmasının ardından yerine kimin geleceği merak ...
SPOR
15 Temmuz Şehitleri için yarıştılar
Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor...
SİYASET
AK Partili belediyeler Bursa'da toplantı
Bursa'da AK Parti teşkilatları, belediyelerin çalışmalarını değerlendirmek için toplandı. Ak Part...
BURSASPOR
Yeni sezonu Bursaspor açıyor
2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu 1, 2 ve 3. hafta müsabakalarının programı açıkl...
BURSA
Suriye'den gönderildi, hayata Bursa'da böyle tutuldu!
Suriye'deki savaştan etkilenen ve mağdur olan hayvanlar bakım ve tedavi için Bursa Karacabey'de b...
BURSA
Büyükşehir'den kırsal kalkınmaya bir destek daha
Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'da kırsal kalkınma hedefiyle gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamın...
Onlar serinlemek için güneşe çıkıyor
Göz göre göre ölüme sürükleniyorlar
İşte dünyanın en seksi kadını
Zamanlama harikası fotoğraflar

En Çok Okunan Haberler