Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Yerli otomobilin üretimi Bursa’ya mı geliyor?

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, otomotiv test merkezinden sonra yerli otomobilin de Bursa’ya yapılması için gerekeni yapacaklarının söyledi.

22 Eylül 2015 Salı, 11:25
yerli-otomobil-gorucuye-cikiyor-7580846_x_3816_o

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ile beraber Yenişehir’de vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, otomotiv test merkezinin kamulaştırma işlemlerini bittiğini ifade etti. Şahin, “Bedeller arsa sahiplerinin hesaplarına yattı. İhalesi yapılan projeyi İspanyol bir firma aldı. Sene sonuna kadar proje teslim edilecek. Türkiye otomotiv sektörüne stratejik sektör olarak bakan ve bu konuda şu anda üretim yapan 6 -7 otomotiv firmasıyla kendi milli otomotiv firmasını üretecek teknik kapasiteye ve alt yapı sahiptir. Otomotiv test merkezi de Yenişehir’e olacak bu konuda hiçbir sıkıntı yok” dedi.
Yerli otomotiv tesislerinin Bursa’ya yapılması için özel sektöre alternatifleri sunarak Bursa’ya davet edebileceklerini belirten Şahin, “Özel sektör kendi jeopolitik veya en yakın iyi şartlara bakar. Bursa’nın bu konuda da merkez olduğunu ben buradan bir kez daha yatırımcılara belirtmek istiyorum. Çünkü yan sanayisiyle, otomotiv test merkeziyle, ulaşımda hava alanı, hızlı tren ve planlamaya alınan otoyollarla çalışmalarımız devam ediyor. Biz bu konuda davetkar oluruz. İnşallah bir parçası bir ünitesi ya da komplesi Bursa’nın her hangi bir yerinde olur. Bize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>