Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Yenişehir’de 12 ay spor dönemi

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 12:34
20142_ys7_201507221051

Geçen bahar aylarında hizmete alınan ve birçok spor dalında sadece yaz aylarında spor yapılabilen Yenişehir Gençlik Spor Tesisleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yıl boyunca kullanılabilir hale getiriliyor.

İhaleye çıkıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Gençlik Spor Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve belediye bürokratlarının da katıldığı inceleme gezisinde konuşan Başkan Altepe, geçen bahar başlangıcında hizmete alınan açık yüzme havuzunun kış aylarıyla birlikte 12 ay boyunca kullanılabilir hale geleceğini söyledi. Yarı olimpik standartlarda inşa edilen yüzme havuzuyla ilgili ihaleye çıkıldığını ve ihalenin ardından çalışmalara hemen başlanacağını ifade eden Başkan Altepe, “Buradan ‘üzeri açık olduğu için’ sadece temmuz ve ağustos aylarında yararlanılabiliyor. Onun dışındaki aylarda kullanılması çok zor. Tesisten halkımızı yıl boyunca faydalandırabilmek için tüm projelerimizi hazırladık. Yapının üzerinin kapatılması, gerekli tadilatların yapılması için detaylar hazır. İhaleye çıkıldı. Kısa zamanda sonuç alıp, çalışmaları başlatacağız. Gerekli düzenlemelerle yıl boyunca gençler, çocuklar, bayanlar ve erkekler tarafından gece gündüz kullanılabilecek. Hedefimiz kış başlamadan çalışmaları tamamlamak” dedi.

20142_ys1_201507221050 20142_ys2_201507221050

Tam donanımlı spor tesisi

Başkan Altepe, Yenişehir Gençlik Spor Tesisleri’nde yüzme havuzundan sonra futbol sahalarıyla sosyal mekanları da dolaştı. Futbol sahalarının sökülen çit duvarlarını inceleyen, sosyal tesislerde Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le birlikte masa tenisi oynayan Başkan Altepe, “Yeni projeye göre burası suni çim sahalar ve voleybol, basketbol tesisleriyle donatılıyor. Yüzme havuzuyla bütünlük teşkil edecek, sağlıklı yaşam için gençlerimizin kullanacağı güzel bir tesis alanı olacak. Mevcut sahaların çevre çitlerinin sökümleri başladı. En iyi malzemeler kullanılarak, zemin kaplama ve çevre düzenlemeleri tamamlanacak. Yenişehir’in gençlerine ve kendisini genç hissedenlere hitap edecek. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, içerisinde yüzme havuzu, futbol ve basketbol sahaları, voleybol alanı gibi sporun birçok branşına hitap eden mekanlar bulunan gençlik spor tesislerinin Büyükşehir imkanlarıyla genişletilmesinin sevindirici olduğunu kaydetti.

20142_ys3_201507221050

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>