Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Yeni stadyumda yeni gelişme

1795 kez izlendi, 03 Haziran 2015 Çarşamba

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kupa finali öncesi Bursa’ya ve Bursasporlulara yeni stadyum ile ilgili müjde verdi. Tüm dünyanın takip ettiği ve Bursa’nın merakla beklediği yeni stadyumun çimlerinin 10 gün
içerisinde serileceğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan ve dünyanın en heyecan veren 10 stadyumu arasında gösterilen yeni stadyumda 10 gün içinde çimlerin büyük oranda serileceğini söyledi.

Türkiye’de ilk kez takımının sembolüyle tasarlanan bir stadyum olan Bursa Büyükşehir Stadyumu’nun çatısının Bursaspor’un simgesi olan ‘timsah’ formunda yapılması, yapının en dikkat çeken özelliği oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, UEFA kriterlerine uygun olarak yapılan yaklaşık 45 bin kişi kapasiteli yeni stadyumun inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

“Belediye tarihinde yapılan en büyük eser…”
Stadyumda çalışmaların son aşamada olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemdeki en büyük eserlerimizden biri olan yeni stadyum, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi tarihinde yapılan en büyük eser… Yaklaşık 185 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan yeni stadyumda artık sona doğru geliniyor. Şu anda tüm iç mekanlarıyla, dışıyla, çatısıyla ve kaplamalarıyla hızlı bir çalışma var. Sahada da son 20 cm’lik malzemenin kaplaması bugünlerde başlıyor. Ardından da çimler serilmeye başlanacak ve yaklaşık 10 gün sonra çimlerimiz büyük oranda serilmiş olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, yeni stadyumun her köşesinde hummalı bir çalışmanın sürdüğünü vurgulayarak, “Stadyumda bir yandan da koltuk montajları tamamlanıyor, skorboardlardan ses ve ışık düzenine kadar her bölümün hızlı bir şekilde montajları yapılıyor. Stadımızın maç yapabilecek hale gelmesi için eksikler giderilmeye devam ediyor” dedi.

“Dünyanın en güzel statlarından biri Bursa’ya yapılıyor”
Bursa’nın yeni sezonda güzel bir stada kavuşacağını anlatan Başkan Altepe, “Buraya gelenlerin hayranlık duyacağı, dünyanın en güzel statlarından biri Bursa’ya kazandırılmış oluyor. Biz de onun heyecanını yaşıyoruz. Ağustos ayında, yeni sezonun açılışında burada güzel bir organizasyonla stadımızın da açılış törenini gerçekleştireceğiz” dedi.

Etiketler:

Yorum

 1. Hüseyin

  Haz 3, 2015 at 12:04

  Merhaba,

  Sn. Recep Altepe BURSA Şehrinin giderek büyümesinden dolayı Stadyum kapasitesini 45.000 değil de Şehrin büyümesini göz önünde bulundurarak 85.000 Kişilik yapılmış olsa idi önümüzdeki 100 yıl Stadyum problemi kalmayacaktı. Bundan dolayıdır ki yatırımın (Yapılan masrafın boşa gittiğinin) bundan 10 yıl sonra anlaşılacağını söyleyebilirim.

  NOT: Güzel şehrimize bu denli büyük yatırım yapılıyor ise bir Büyümüz olarak bunların araştırılması gerekirdi.

  Saygılarımla

  Hüseyin / BURSASPOR Fanatiği

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>