Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Yaz Kuran kurslarına büyük ilgi

Diyanet işleri başkanlığının başlattığı Yaz Kur’an kursu eğitimlerinde, Mudanya Müftülüğüne bağlı camilerde ve bazı camilere yakın okullarda Kur’an dersleri büyük ilgi gördü.

24 Haziran 2015 Çarşamba, 11:34
yaz kuran kursu

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 22 Haziran tarihinde başlayan Yaz Kur’an kursları için şu ana kadar Bin 500 civarında öğrencinin öğrenim gördüğünü açıklayan Mudanya Müftüsü Ömer Faruk Kesimoğlu, Yaz Kur’an kurslarında camilerin ve Kuran kursu öğretmenlerinin hazır olduğunu ifade etti.
Müftü Kesimoğlu, yapılan çalışmalar hakkında, “Her yıl olduğu gibi bu yılda Yaz Kur’an kurslarımıza ilgi artarak sürüyor. Günde 3 saat öğrenim görmek suretiyle 21 Ağustosa kadar sürecek olan kurslarımız, Mudanya’nın camilerinde devam ederken, çocuklarımızın alıştıkları ortamda daha rahat öğrenim görebilmeleri için başlattığımız uygulamayla bazı camilerimizi birleştirerek yakınlarında bulunan okullarının sınıflarında yapıyoruz. Çalışmalarımız iyi neticeler verdiği içim bu uygulamayı her yıl tekrarlıyoruz” dedi.
Kurslarda Kur’an, din kültürü ve din dersleri yanı sıra, ders sonrası avlularda voleybol, basketbol ve masa tenisi sporları yapılarak öğrencilerin eğlenmelerine de imkân tanınıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>