Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Yaylada aile boyu kamp

Doğa ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) İnegöl’ün Kıran Yaylası’nda iki gün boyunca çocuk ve aile kampı düzenledi. 70 kişilik katılımla gerçekleşen kampta renkli görüntüler yaşandı.

01 Eylül 2015 Salı, 13:05
cocuk oyun halat

Doğader Başkanı Murat Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Nurşen Demir ve ekibinin organize ettiği 1. geleneksel çocuk ve aile kampı yoğun ilgi gördü. Yüksek katılım ile iki gün süren kamp etkinliği neşeli bir havada gerçekleşti.
Kampta doğa sevgisi, doğa yürüyüşü, çadır kurma, yön bulma, ormanda yaşayan canlılar ve bitki örtüsü hakkında bilgilendirme çocuklara ve ailelerine örnekler ile gösterildi. Kampın ikinci gününde Ulaş Koç tarafından çocuklara, “Ormanda nasıl yaşanır. Nelere dikkat edilir. Yön bulma, yenilebilir bitkiler ve meyveler. Ormana zarar vermeden nasıl ateş yakılır?” gibi temel eğitim bilgileri verildi.
Kampın finalinde kaşık ile yumurta taşıma yarışması, çuval oyunu, ip atlama yarışları düzenlendi. Fotoğraf Sanatçısı Orhan Turhan da kampa katılanlara doğa fotoğraf çekim tekniklerini anlattı.
5 3 4 2 1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>