Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Yavru kirpilere imam sahip çıktı

18 Temmuz 2015 Cumartesi, 14:20
(ÖZEL HABER) ANNELERİNİN TERK ETTİĞİ KİRPİLERE İMAM SAHİP ÇIKTI

Bursa’da bir imam ve eşi, cami bahçesinde bulduğu kirpilere sahip çıktı. 2 hafta şırıngayla besledikleri 3 yavru kirpiyi Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne getiren çift, yavrulardan ayrılmakta zorluk çekti.
Lojmanlarının bahçesinde gezinirken 3 tane yavru kirpiyi gören Selimiye Camii imamı Taha Çakır ve eşi, anne kirpiyi aramaya başladı. Ancak bütün aramalara rağmen anneyi bulamadılar. Hayvanların aç olduğunu anlayan çift onları beslemeye karar verdi. Bahçelerine onlar için yer yapan vicdanlı çift internetten bakarak ve Nilüfer Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezini arayarak ne yemelerini gerektiğini öğrendi. Sevimli yavruları yaşatmak için kendi bebekleriymiş gibi üstlerine titrediklerini söyleyen Taha Çakır, “Günde beş altı defa olmak suretiyle sütlerini ısıtıp hayvanlara şırıngayla veriyoruz. Bebek mamasını eziyoruz. Bebek mamasını un ufak şeklinde yiyorlar. Günde yaklaşık üç defa altlarına sıcak su torbası koyuyoruz. Bazen hanım geceleyin saat 02:00’de kalkıyor, süt ısıtıp şırıngayla hayvanlara veriyor” şeklinde konuştu.
İki haftada minik yavrulara çok bağlandıklarını ifade eden Çakır, “Bırakmak istemiyorduk, fakat şehir dışına çıkmak gerektiği için bakamayacağımızdan Nilüfer Belediyesi’nin Hayvan Bakım Merkez’ine getirdik. Ama döndükten sonra sürekli onları takip edeceğiz. Sokağa bırakıldıklarında bile gözümüz onların üstünde olacak” dedi.

(ÖZEL HABER) ANNELERİNİN TERK ETTİĞİ KİRPİLERE İMAM SAHİP ÇIKTI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>