Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Yaşlı teyzelerin bayram lokumu Bakan’dan…

İçişleri Bakanı Efkan Ala bayram namazını Ulucami’de kıldı. Çıkışta terör mesajı verdi

05 Temmuz 2016 Salı, 12:24
efkan ala

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bayram namazını Ulu Cami’de kıldı. Bakan Ala, küresel bir terör belası olduğunu belirterek dünyayı işbirliğine çağırdıklarını söyledi.
Binlerce kişilik cemaatle kılınan bayram namazının ardından vatandaşlar birbirleriyle ve Bakan Ala ile bayramlaştı. Ayrıca Bursa Valisi İzzettin Küçük de Bursa’daki ilk bayram namazını Ulu Cami’de kıldı.
Namaz çıkışında açıklamalarda bulunan Ala, “Bütün milletimize iyi bayramlar diliyorum. Bütün İslam aleminin de bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini temenni ediyorum. Dünyadaki çeşitli ülkelerde, Amerika’dan Almanya’ya, Fransa’dan Suudi Arabistan’a, Türkiye’ye kadar insanların başının belası olan, insanlık düşmanı bir küresel terör söz konusu. Buna karşı Rabbimizin yardımlarını diliyoruz ve küresel alanda da işbirliği çağrısında bulunuyoruz. Öyle bir çağa adım attık ki, birimizin menfaatine olan diğerimizin de menfaatine oluyor, bir ülkenin zararına olan diğer ülkelerin de zararına oluyor. Onun için insanlık hep birlikte yeni bir medeniyeti inşa etmelidir. Bu bayramın, bu düşünceleri irdeleme fırsatı sunmasını diliyorum. Hepimizin bayramı mübarek olsun” dedi.
Vali Küçük ise bayram mesajında, “Bütün Bursalıların ve İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Çok güzel bir sabaha uyandık gerçekten. Bursa’da yeşil tadında, şeker tadında böyle güzel bir bayram. Bu bayramın birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum. Tüm insanlığın zararına olan terör için bu bayramın, insanlığın yeni bir duruş kazanmak için düşünme fırsatı olduğunu düşünüyorum” dedi.
Açıklamaların ardından Efkan Ala ve İzzettin Küçük simit ve çay ile kahvaltı yapıp yanlarına gelen vatandaşların dertlerini dinledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>