Yaralı halde bulunmuştu…

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde ağır yaralı halde bulunan leylek veterinerlerin müdahalesiyle hayata döndürüldü.

19 Mayıs 2015 Salı, 09:30
leylek

Yenişehir’de elektrik direklerine çarparak ağır yaralanan leylek Dünya Veteriner Polikliniği’nde görevli veteriner hekimler Murat Ercan ve Emre Yürük’ün saatler süren cerrahi müdahalesi sonunda hayata yeniden merhaba dedi. Ercan, “Geçtiğimiz günlerde Yenişehir’e göç sırasında elektrik direğine çarparak düşen bu leylek yaralı halde belediye ekiplerince bize getirildi. Sol kanadından çok ciddi bir yara vardı. Müdahale ederek kanadı bir hafta kadar yerinde tutmaya çalıştık. Kangren olduğu için sol kanadını almak zorunda kaldık” dedi.
Ercan, “Leyleğimiz artık sürüsüyle gidemeyecek, ama Yenişehirlilerin ona sahip çıkacağını düşünüyorum. Meralarda gezerek kendisi de avlanmaya devam edecek. Onun haricinde bir de Gemlikten bize getirilen kanadı kırık martımız var. O bir hafta zarfında uçacak hale geldi. Yakında uçarak Gemlik’e dönmesini bekliyoruz” diye konuştu.
Çekimler sırasında yaralı martının leyleği kıskanıp veterinerin elini ısırması dikkatlerden kaçmadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>