Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Yaralanan yavrusunun başından ayrılmadı…(video)

 
44 kez izlendi, 05 Ağustos 2015 Çarşamba

Ağır yaralanan tayın annesi, yapılan müdahaleler sırasında yavrusunun başından bir an olsun ayrılmadı.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde otladığı alandaki duvarın üzerinden atlamaya çalışan tay, demirlere saplandı. Olay,  Alanyurt Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sahibi tarafından yeşillik alanda otlaması için inşaatı devam eden Alanyurt Diş Hastanesi karşısına bırakılan tay, kısa bir süre sonra kapalı olduğu alandan çıkmak istedi. Sağa sola koşturan tay, çıkması için bir alan bulamayınca duvardan atlayıp dışarı çıkmak istedi. Duvarı aşmak için hamle yapan tay, beton duvarın üzerindeki demirlere saplandı. Demirlerden kurtulmak için çırpınan tay, hareket ettikçe daha çok acı çekmeye başladı.

Olduğu yere yığılıp kalan tay için çevredeki vatandaşlar seferber oldu. Olay yerine gelen Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi yetkilileri, sakinleştirici iğne yapılan tayı, vatandaşların da yardımıyla saplandığı yerden çıkartarak tedavi merkezine götürdü. Ağır yaralanan tayın annesi ise yapılan müdahaleler sırasında yavrusunun başından bir an olsun ayrılmadı.
Tayın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Musa Subaşı, “Tay duvardan atlamak istediği sırada karın bölgesinden yara alarak, bağırsakları dışarı çıkmış. Burada ilk müdahalesini yaptık. Barınağımızda gerekli operasyonları yapılacaktır” şeklinde konuştu.

DUVARDAN ATLAMAK İSTEYEN TAY DEMİRLERE SAPLANDI DUVARDAN ATLAMAK İSTEYEN TAY DEMİRLERE SAPLANDI

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>