Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Yangın paniği…Tonlarca köpük boşa gitti

Bursa’nın yıllardır dönüşemeyen merkezi bölgesi Tabakhaneler’de her gün bir yangın çıkıyor. Geri dönüşümcülerin merkezi olan Sıcaksu Tabakhaneler Bölgesi’nde çıkan yangına itfaiye ekipleri su ve köpük sıkarak müdahale etti.

23 Temmuz 2015 Perşembe, 09:38
yanginnnn

 

Bursa’da 2007 yılında kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Sıcaksu Tabakhaneler Bölgesi’nde aradan geçen 8 yıla rağmen herhangi bir çalışma başlatılmadı. Geri dönüşüm malzemelerinin toplanma noktası haline gelen bu alan, hurdacıların geçim kapısı oldu. Çirkin görüntüden ve kötü kokulardan şikayetçi olan bir mahalle sakini, geri dönüşüm değeri olmayan atıkların bilinçli olarak yakıldığını iddia etti.
Dün akşam saatlerinde çıkan yangın da itfaiye ekiplerince büyümeden söndürüldü. ‘Kendi mahallemizde, insan gibi yaşamak istiyoruz’ diyen mahalleli, bir an önce kentsel dönüşümün başlatılması gerektiğini ifade etti.

yanginköpük

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>