Yamaç paraşütçüleri Bursa’da nefes kesti

Orhangazi Belediyesi tarafından düzenlenen ve Gökyüzü Sporları Derneği tarafından desteklenen Orhangazi Gürle Dağı Yamaç Paraşütü Mesafe yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

24 Mayıs 2015 Pazar, 20:57
iznik gölü yamaç paraşütü

İki gün süren yarışlara Türkiye genelinden 25 önemli sporcu katıldı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın Sporcularla bir araya geldiği toplantı ve yemek ile başlayan ve iki gün süren yarışlar yapılan mesafe uçuşları ile tamamlandı. Gürle Dağı’nda hazırlanan parkurda başlayan Yamaç Paraşütü Şampiyonasında sporcular mesafe yarışlarında dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. 25 sporcu gökyüzünde renkli görüntüler oluşturdu.
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yarışların başladığı Gürle Dağı’ndaki parkura giderek sporcularla bir araya geldi. Sporculara başarı dileyen Neşet Çağlayan, gelecekte Gürle Dağı’nın Türkiye’nin en önemli yamaç paraşütü merkezi haline gelmesi için çalışacaklarını ifade etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>