Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Yabancı öğrenciler demokrasi nöbetinde

Bursa’nın Karacabey ilçesine gelen yabancı öğrenciler, tutulan demokrasi nöbetine destek verdi.

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 14:35
YABANCI ÖĞRENCİLER DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Uluslararası yaz kampı için Bursa’nın Karacabey ilçesine gelen yabancı öğrenciler, tutulan demokrasi nöbetine destek verdi.
Karacabey Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen 4. Uluslararası Yaz Dil Kampı öğrencileri, demokrasiye destek için geldikleri meydanda alkışlarla karşılandı. Yabancı öğrenciler renkli görüntüler yaşanmasına sebep oldu. Belediye Başkanı Ali Özkan, hep beraber tarihi olaylara şahitlik yaptıklarını belirterek, “ Dil kampı için buraya gelen yabancı öğrenciler, demokrasi mücadelesinde, fazilet mücadelesinde Türkiye’nin yanında olduklarını Karacabey’de, bu meydandan bütün dünyaya demokrasiye sahip çıktıklarını haykırmak için bizimle beraberler. Bunun çok önemli bir destek olarak değerlendiriyoruz. Türk halkının tanklara, uçaklara ve silahlara karşı halkın iradesine sahip çıkma anlayışını öğrenciler de değişik bir şekilde haykırmış oldular. Verdikleri destekten ötürü Türk halkı adına kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.
Programın sonunda öğrenciler, coşkulu bir şekilde, “Hayat bayram olsa” şarkısını söyledi.
(YK-MŞ)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>