Vizyon Üniversitesi Balkanlarla işbirliği yaptı

Avrupa'nın Türkçe eğitim veren sayılı üniversitelerinden olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ile Uluslararası Balkan Üniversitesi arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı. 

EĞİTİM, 26 Mart 2019 Salı, 12:27
Vizyon Üniversitesi Balkanlarla işbirliği yaptı

Uluslararası Vizyon Üniversitesi çalışmalarını çok yönlü ve eş zamanlı sürdürerek akademik işbirliklerini geliştirip güçlendirmek amacıyla, değişik saygın üniversiteler ile akademik işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Rektör Prof. Dr. Fadıl Hoca ile Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Dursun Erdem, üniversiteler adına akademik işbirliği anlaşması imzaladılar. 
Sorunlar çözüme kavuşuyor 
Balkan coğrafyasının yapısını esas alarak, sürdürebilir kalkınma, gelişme ve var olma vasfının eğitimden geçtiğini yakından bilen Üniversite, genelde Balkanlar, yerelde ise Makedonya'da yaşayan tüm azınlıkların, azınlık statüsünün getirdiği sıkıntıların en başında, yer alan yükseköğrenimde eğitim sorununu çözüme kavuşturuyor. Uluslararası Vizyon Üniversitesi ile eğitim alanında mevcut olan eksiklerin giderilip, eğitimli kadroların ve akademisyenlerin ilgili Balkan ülke sistemlerine dahil olmasıyla birlikte, entegrasyon sağlanarak, toplumsal dinamikler tekrardan körüklenip, Balkanlarda azınlık unsurunun ülke ve bölgede yapıcı varlığını devam ettiriyor. Beş fakülteden oluşan Üniversitenin ilgili bölümlerinde eğitim, Makedonya Cumhuriyeti Anayasasının ve Yerel Yönetimler Yasası hükümleri gereğince, ülkenin resmi dillerinde gerçekleşiyor. Vizyon, ülke ve bölge insanının geleneksel birikimini, çağdaş bilgiyi ve teknikleri kullanarak belirlemek, değerlendirmek ve yeniden yorumluyor. 
Önemli bir adım 
Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca, üniversitelerinin eğitim-öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt ve etik değerleri benimseyen ve toplum yararı ve paydaş memnuniyetini ilke edinen bir yükseköğretim kurumu olduklarını dile getirerek şöyle konuştu: Eğitim dünyasında kendine açtığı yolda ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma ağlarından en verimli şekilde yararlanıp, ülkemizin nitelikli insan gücünü artırma ve geliştirme çabası içerisinde öğrencilerimize, topluma önderlik etmeye çalışıyoruz. Medeniyet değerlerimiz ışığında bilim dünyasına önemli katkılar sağlamak en önemli misyonumuzdur. Bu işbirliği bu yolda atılmış en önemli adımdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nin 20'den fazla üniversite ile akademik işbirliği bulunuyor.  

BURSA
Bursa'da panik anları! Küçük çocuk...
Bursa'nın İnegöl ilçesinde otomobilin çarptığı küçük çocuk yaralandı.
BURSA
Bursa'da tepkiler dinmiyor!
Bursa'da sağlık çalışanları Bursa Ağız ve Diş Sağlı Hastanesi'nde görevi başındayken bıçaklı sald...
GÜNDEM
Cezaevinden izinle çıktı, dehşet saçtı!
İstanbul'da cezaevinden izinle çıktıktan sonra geri dönmeyip firari olarak aranan bir zanlı, birl...
BURSA
Bursa'daki nöbetçi eczaneler (19 Eylül 2019)
Bursa'daki nöbetçi eczaneleri sizin için derledik.
GÜNDEM
Soğan yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
Ankara'dan Kastamonu'ya soğan götüren kamyon, şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik ...
BURSA
Zeynep Nine'nin elini öptü, gönlünü aldı...
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçtiğimiz günlerde Tahtakale Meydanı'nda zabıta ekipl...
Erdoğan: "Ruhlarını iblise satanlar..."
Bursa'da kınalı kuzular yola çıktı
Ünitimsah Zeynep'e umut oldu!
Bursa'da orman yangını!

En Çok Okunan Haberler