Vicdansızlar…8 kurşunla işte böyle vurdular

6 kez izlendi, 08 Nisan 2015 Çarşamba

ABD’nin Güney Carolina Güney Caroline eyaletinde bir beyaz polisin arabasının stop lambasını kıran silahsız bir zenciyi arkadan 8 el ateş ederek öldürdüğü görüntüler ortaya çıktı.S


ABD’nin Kuzey Charleston eyaletinde Cumartesi günü yaşanan olayda bölgede görevli isimli 33 yaşındaki Michael Slager isimli polis memuru, kavşakta durduğu esnada arkadan aracına çarpan ve stop lambasını kırdıktan sonra kaçan zenci genç Walter Lamer Scott’u 8 el ateş ederek öldürmüştü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında olay anına dair görüntülerin ortaya çıkmasının ardından polis memurunun tutuklandığı belirtildi. Olayın yaşandığı Kuzey Charleston’un Belediye Başkanı Keith Summey, polisin tutuklandığını açıkladığı sırada yaptığı açıklamada, “Hatalıysanız, hatalısınızdır. Kötü bir karar verdiğiniz zaman, bu kararla yaşamak zorundasınız. Kalkanın arkasında olmanız ya da sokaktaki vatandaş olmanız önemli değil” dedi.
Scott’un çocuğunun nafakasını ödememesi sonucu 10 kez tutuklandığı bildirilirken Scott’un kardeşi polis memurunun tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada kardeşinin, çocuğunun nafakasını ödememesi nedeniyle polis memurundan kaçmış olabileceğini söyledi.
Polis memuru Michael Slager ile bir kavşakta durduğu esnada arkadan aracına çarpan ve stop lambasını kırdıktan sonra kaçan zenci genç Walter Lamer Scott yaşanan olayı kaydeden amatör kamera görüntülerinde ikili arasında kısa bir tartışmanın yaşandığı görülüyor. Görüntülerde, tartışmanın ardından siyahi vatandaşın polisin yanından koşarak uzaklaştığı sırada polis memurunun Soctt’a 8 el ateş ettiği ve siyahi vatandaşın yere düştüğü anlaşılıyor. Polis memurunun yere düşen Scott’un yanına koşarak siyahi ABD’liyi kelepçelediği görülüyor.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>