Son Dakika
20 Ekim 2016 Perşembe

Veliler öğretmeni okul önünde darp etti

Yıldırım Emine Sait Uyar İlkokulu’nun önünde sınıf öğretmeni İbrahim Çolakoğlu, veliler tarafından darp edildi. Darp raporu alan Çolakoğlu, Ertuğrulgazi Polis Merkezi’ne giderek kendisine saldıran öğrenci velilerinden şikayetçi oldu.

17 Nisan 2015 Cuma, 10:00
0

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde sınıf öğretmeni İbrahim Çolakoğlu, okul önünde bekleyen veliler tarafından darp edildi. Darp raporu alan öğretmen Ertuğrulgazi Polis Merkezine giderek kendisine saldıran öğrenci velilerinden şikayetçi oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Fatih Gümüş, “Eğitimcilere yönelen şiddetin kaynağında, siyasi iktidarın uyguladığı eğitim politikaları ve eğitim çalışanlarına yönelik olumsuz tutumu yer almaktadır. Son dönemlerde okullarda şiddet olayları giderek artış göstermekte, öğretmenlere yönelik şiddet olayları olağan hale gelmektedir. Her geçen gün artan şiddet olaylarına önlem alınmadığı sürece kronik hale gelecektir. Eğitimcinin sınıf ve okuldaki psikolojik hakimiyetini, üstünlüğünü kıranlar öğretmeni ve diğer eğitim çalışanlarını velinin,öğrencinin ve kamuoyunun önüne savunmasız atmışlardır” dedi.
Öğretmene şiddetin bazen veliler, bazen de öğrenciler tarafından uygulandığına dikkat çeken Gümüş, “Bunun sonucudur ki, okullarımızda öğretmen ve eğitimin görünmez ama en önemli kahramanlarından olan, diğer eğitim çalışanları, her gün fiziki bir saldırıya maruz kalmaktadırlar. Bu saldırılar bazen siviller, bazen veliler, bazen de öğrenciler tarafından olmaktadır. Her geçen gün artan şiddet olaylarına önlem alınmadığı sürece durumun kronik hale gelecektir. Okulların bu duruma gelmesinde başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm yetkililerin sorumluluğu bulunmaktadır. Öğretmenimize yapılan saldırıyı tüm eğitim camiasına yönelik bir saldırı olarak ele alıyor ve kınıyoruz. Okullarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçebilmek için ilgili tüm kesimleri sorumlu davranmaya ve öğretmenin itibarına sahip çıkmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>