Son Dakika
20 Ekim 2016 Perşembe

Mudanya’daki orman yangınında büyük vicdansızlık

Bursa’nın Mudanya ilçesinde hafta sonu yaşanan orman yangınında bir vicdansızlık ortaya çıktı. Alevlerin tehdit ettiği Çağrışan Köylüleri, can derdine düşüp evlerini terk ederken, evlerin boşaltıldığını duyan hırsızların köyde o gece evleri yokladığı ortaya çıktı. Bu duruma isyan eden Çağrışan Muhtarı Ahmet Gün, “İki felaket birden atlattık”dedi.

02 Eylül 2015 Çarşamba, 11:53
orman yangini köy

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Çağrışan Köyü’nde geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen ve 50 hektarlık arazinin küle döndüğü yangında bölgedeki bazı evler boşaltılmıştı. Mahalledeki bir bölgenin boşaltıldığı haberini gören bazı fırsatçılar, hırsızlık amacıyla evlerin kapılarını zorladı. Evlerde bu esnada insan olması neticesinde çabaları sonuçsuz kaldı.
Normalin üstünde bir doğa tahribatı olduğunu ifade eden Çağrışan Muhtarı Ahmet Gün, “Mahallemizin verilmiş sadakası varmış, çok büyük bir felaket atlattık. Hem Bursa hem Çağrışan olarak büyük bir felaket atlattık. Mahallemize 20 metre kala yangın kontrol altına alındı ancak bu felaketle birlikte bir felaket daha yaşıyorduk. Fırsatçılar mahallemizde bir bölgenin boşaltıldığı haberini alınca, hırsızlık amacıyla evlere girmek istemişler. Bu insanlara “yazıklar olsun” diyorum. Fırsat bilerek bunu gerçekleştirmek istemişler, neyse ki kapıları zorlanan evlerde insanlar varmış da üzüntülü anlar yaşanmadı” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>