Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Vatan görevi için 83 yaşında askerlik için dilekçe verdiler

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, iki yaşlı çiftçi, silah altına alınmaları için askerlik şubesine müracaat etti

02 Eylül 2015 Çarşamba, 15:48
asker

Yolören kırsal mahallesinde yaşayan 83 yaşındaki İlyas Ünlü ile 67 yaşındaki Mehmet Tutal, terörle mücadele etmek için silah altına alınmalarını talep ettiler. Yenişehir’de ilk kez böyle bir taleple karşılaştıklarını belirten Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Volkan Onay, ”Türkiye’nin her yerinde askerlik şubelerine müracaatlar olduğunu biliyoruz. Ama biri 83, diğeri 67 yaşında olan iki dedemizin gelip askere gitmek istediklerini söylemeleri son derece mühim. Biz bu taleplerini memnuniyetle karşılayıp garnizona bildirdik. Bu hassasiyetlerinden dolayı şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Askere gitmek için dilekçelerini teslim eden İlyas Ünlü ve Mehmet Tutal, Türkiye’nin hassas günlerden geçtiğini belirterek, “Her gün gelen şehit haberleri yüreğimizi yakıyor. Oturup televizyon önünde ağlamanın hiçbir manası olmadığını düşündük. İki arkadaş askere gitmek istedik. Eğer bizi askere alırlarsa gönüllü olarak güneydoğuya gitmek istiyoruz. Memleket olarak hakikaten hassas günlerden geçiyoruz. İnşallah bu sıkıntılar bir an önce biter ve hepimiz rahat bir nefes alırız” diye konuştular.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>