Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Valiye suç duyurusu

Türk Eğitim-Sen, yargı kararını uygulamadığı iddiasıyla Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya hakkında suç duyurusunda bulundu.

25 Ağustos 2015 Salı, 17:15
türk eğitim sen

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarının idarecilerin görevlendirilmesine dair yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali talebiyle açılan davada, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, eksik düzenleme yönünden itirazın kabulüne karar vermişti. Ancak Türk Eğitim-Sen’in iddiasına göre, yargı kararına rağmen görevden alınan kurum müdürleri ve müdür yardımcılarına hakları iade edilmedi. Bu sebeple Türk Eğitim-Sen, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya hakkında suç duyurusunda bulundu.
Bursa Adliyesi önünde açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, idari yargı kararlarının gereği gibi uygulanmamanın ‘görevi kötüye kullanma’ kısmına girdiğini belirterek, “Burada birazdan Bursa Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunacağız. İdari mahkeme kararlarını kasten yerine getirmeyen kamu görevlileri, bu durumdan kişisel olarak sorumludur. Yargı kararlarını uygulamamak, kişisel kusur sayıldığından tazminat davası adli yargı mercilerinde açılacak ve haksızı fiil kuralları esas alınacaktır” diye konuştu.
Türkoğlu, bu zamana kadar bin civarında okul müdürünün görevden alındığını, bunlardan yüzünün mahkeme kararına rağmen görevi iade edilmediğini ileri sürdü.
Ardından grup suç duyurusunda bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>