Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Vali ve komutan askerler adına fidan dikti

Bursa’da vatani görevini yapan askerler tezkere almak için fidan dikecek.

01 Nisan 2015 Çarşamba, 16:59
125

Bursa İl Jandarma Komutanlığı’nın “Bir Fidan Bir Can” projesi, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık’ın iştirakiyle başlatıldı. Bundan böyle her asker terhis olmadan önce fidan dikecek. Gönül Elçileri projesi dahilinde bir günde Bursa genelinde dikilen 15 bin 500 fidan dikilirken, projeye İl Jandarma Komutanlığı da destek verdi. Birliğe katılan her askerin Bursa’dan gitmeden önce fidan dikmesi hedefleniyor.
Proje için İl Jandarma Komutanlığına teşekkür eden Vali Karaloğlu, “Bursa’da askerlik yapan her Mehmetçiğin ayrılmadan önce Bursa’da dikili bir ağacı olsun istiyoruz. Bugün ilk fidanlarımızı diktik. Fidanlarımız ve arazinin teminini Orman bölge Müdürlüğümüz sağladı. İnşallah bu bölge büyüyerek devam edecek. Her Mehmetçik Bursa’da bir hatırasını bırakmış olacak, Bursa’da dikili bir ağacı olacak. Ben projeyi düşünen, uygulayan Jandarma Bölge Komutanlığımıza, İl Jandarma Komutanlığımıza ve destek olan Orman Bölge Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Orman Haftasındayız. Geçen hafta ‘Gönül Elçileri’ projesiyle bir günde Bursa genelinde 15 bin 500 fidan dikmiştik. Şimdi bugün burada ‘Bir Fidan Bir Can’ ormanını oluşturuyoruz. Biraz yakınımızda Sayın Cumhurbaşkanımız adına bir hatıra ormanımızın teşkili devam ediyor. Hedef daha yeşil bir Bursa, daha yeşil bir Türkiye” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>