Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Vali kimsesiz çocuklarla iftar açtı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu dün akşam iftarı Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarla yaptı.

08 Temmuz 2015 Çarşamba, 11:49
vali sevgi evleri eşi karaloğlu

Sırameşeler’de bulunan 22 çocuk evinde yaşamlarını sürdüren yaklaşık 200 çocuğun, bakıcı anneleri ile birlikte katıldığı iftar programında konuşan Vali Karaloğlu: “Sizlerle aynı iftar sofrasını paylaşıyor olmaktan dolayı mutluyum. Ramazan ayı ibadet ayı, oruç ayı, birlik ve beraberlik ayı. Yüce yaratıcı, bu mübarek ayda insanlara “imsaktan iftara kadar yiyip, içmeyin” diyor. Sebebi de durumu olmayıp da karnını doyuramayan, ihtiyaç sahiplerinin halinden anlamamız için. Yani oruç, sadece aç ve susuz kalmakla yapılan bir ibadet değil. Birbirimizi anlayarak, paylaşarak, empati kurarak yaşamamız gereken bu ayda bu Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi’nin değerli sakinleri, güzel yavrularımızla birlikte orucumuzu açalım istedik. “İftar sofrasını vesile kılarak eşimle birlikte sizleri yakından görelim, istek ve sıkıntılarınızı öğrenelim” dedik. Bu nezih geceyi hazırlayan görevlilerimize ve çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Pazartesi akşamı idrak edeceğimiz ‘Kadir Gecesini’ ve yaklaşan ‘Ramazan Bayramınızı’ en içten dileklerimle kutluyor ve tüm Müslüman alemiyle birlikte acının son bulduğu, bayram tadında günler diliyorum” dedi.
İftar yemeğinin ardından sergilenen ‘Karagöz ve Hacivat’ gösterisi minik izleyicilerinden tam not aldı. Ziyaretin sonunda Sevgi Sitesi Evleri’nden birine çat kapı misafir olan Karaloğlu çifti, ev sahibi gençlerle bir süre sohbet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>