Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Vali “gömerim” sözlerine açıklık getirdi

Bursa Valisi Münir Karaloğlu yerel ve ulusal basında da yer alan ‘Seni buraya gömerim’ haberiyle ilgili sözlerine açıklık getirdi. Karaloğlu, “Haber konusu inşaat incelemesi rutin olarak yaptığım işlerdendir. Zira yanlışlık varsa düzeltmek benim görevimdir” dedi.

07 Mayıs 2015 Perşembe, 15:58
insaati-begenmeyen-validen-firca-sizi-buraya-gomerim-973085-664x354

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, geçtiğimiz gün Orhangazi temaslarının ardından habersiz İznik’e gelerek, yapımı devam eden yeni Devlet Hastanesi’ni denetlemiş, işçiliği beğenmediği hastanedeki şantiye şefini fırçalamıştı. Bu anlar kameralara yansımasıyla biranda gündeme oturan Vali Karaloğlu, resmi twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Karaloğlu, “O kelimenin mecazi manada kullanıldığı açıktır. İzahı gereksizdir. Kamuya milletin verdiği ödevlerden biri denetimdir, bir işte yanlışlık varsa bunu düzeltmektir, düzelttirmektir. Haberde bana ait ifadeleri okuyan, dinleyen her insaf sahibi maksadın millet adına doğruyu yapmak olduğunu görecektir. Haber konusu inşaat incelemesi rutin olarak yaptığım işlerdendir. Zira yanlışlık varsa düzeltmek benim görevimdir. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim: İncelemeler ve denetimler devam edecek…” ifadelerini kullandı.
Ayrıca olayla ilgili Vali Karaloğlu’nun attığı tweetleri ‘#BirİşteYanlışlıkVarsa’ hashtag’i ile paylaşması da dikkatlerden kaçmadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>